2015 Öğretim Yılı 1. Dönem Kayıt Yenileme Tarihleri

admin 05 Eylül 2015 10
2015 Öğretim Yılı 1. Dönem Kayıt Yenileme Tarihleri

AÖL – Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi  2015 Öğretim Yılı 1. dönem kayıt yenileme işlemleri  14 Eylül – 23 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenilemede öğrenciler aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmış üç adımı uygularlar.


 1.Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini yatırınız.

AÖL Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her dönem belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2016 yılında bir dönem için Kayıt Yenileme katılım bedeli 25 TL‘dir. Bu bedelin;

20 TL‘sini Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası,  veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek ” MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

5 TL‘sini ise kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Genel Lise Müdürlüğü” ile “Anadolu Lisesi Müdürlüğü” okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

Kayıt yenileyecek öğrencilerin, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıt yenileme işlemi , sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır!!!

2. Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Kayıt yenileme ücretine ait banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki  Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  Lise ve Anadolu Liseleri veya Halk Eğitim Merkezlerine gidiniz.

3. Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki ayrıntılı video anlatımı için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar;

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler,

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır

Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)

Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.

 

10 Yorum »

 1. selinEK 28 Eylül 2015 at 17:42 - Reply

  Ben kaydımı yaptırdım ama oturum açtığımda kitap seç ekranı gözükmüyor acaba normalmi?

  • admin 29 Eylül 2015 at 14:42 - Reply

   Derslerinizi 12 ekimden sonra seçebilirsiniz.

 2. selinEK 30 Eylül 2015 at 14:44 - Reply

  Teşekkürler

 3. yasemin 28 Ocak 2016 at 03:48 - Reply

  Ya bu ocaktaki sinava girdim ben 25 ocakda sinav sonuclari aciklanacakti snra tamamlanamaynca hafta icerisinde denildi . Herneyse benim sorum şu 2. Donem kayit yenileme de basladi ya hani 5 subat son gun dendi ben 1.donem sinav sonucum yayinlanmadan bugun 2.donem kaydimi yeniledim gecerli midir?

  • admin 28 Ocak 2016 at 11:49 - Reply

   Geçerli.

 4. yasemin 28 Ocak 2016 at 12:03 - Reply

  Tesekkur ederimm

 5. gülçin 28 Ocak 2016 at 20:57 - Reply

  2. dönemde yeni kıtap mı verecekler ve kaldğmz derslerden mı sınava gircez yoksa geçtiğimz dersin sınavına tekrar mı gircez

  • admin 28 Ocak 2016 at 21:50 - Reply

   Geçtiğiniz derslerden tekrar sınava girmeyeceksiniz. Kaldığınız zorunlu ortak dersleri muaf olana yada geçene kadar seçeceksiniz.

 6. CANSEL 08 Eylül 2016 at 13:26 - Reply

  AÇIK MLİSE KAYITLARININ SON TARİHİ

  • admin 08 Eylül 2016 at 17:02 - Reply

   23 Eylül…

Yorum Yapin »