Açık Lise 2013 ek sınav ne zaman?

733
31.289 views

blankSiz Sordunuz: AÖL Açık Öğretim Lisesine devam etmekteyim ve şu an de 140 kredim var. Acaba Bu seneki 2013 Açık Öğretim Lisesi ek sınavına girebilirmiyim?

Biz Cevapladık: AÖL Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi ek sınavları 3. sınav sorasında yoğun istek olması durumunda gündeme gelmektedir.

Geçmiş yıllarda ek sınavlar yapılmıştır. Peki 2013 yılında Açık Lise ek sınavları yapılacakmı?

Bu soruya kesin bir yanıt vermek mümkün değil. Ancak, büyük ihtimalle bu senede, geçmiş yıllarda olduğu gibi ek sınav yada sınavlar yapılacaktır. Beklentimiz bu yöndedir.

Ek sınav isteklerinizi aciklise@meb.gov.tr mail adresine gönderebilirsiniz… Ayrıca; 

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ek sınav dilek ve istekleriniz göndermek için tıklayınız.

 

733 YORUMLAR

 1. merhaba bu hafta yapılıcak tercihlerden sonra yine bi ek sınav olabilme durumu varmı ankarada böyle bi duyum aldım acaba bi bilginiz varmı daha önceki senelerde böyle bişey oldumu? teşekkürler

 2. merhabalar.benim sorum 2012-3 dönem sınavlarından bir ay sonra ek sınava girmiştim şu an kredim 159 en az 192 de mezun olacağımı biliyorum aralık ayında bir sınav olacak bu sınavdan sonra en yakın ek sınav ne zaman olur ya da ek sınav hakkım varmı saygılarımla.

 3. mezun olma kredisi 192 olarak belirtiliyor ben örgün öğretim lise 1 bitirdikten sonra ayrıldım açık öğretime bu nasıl yansicak kaç yıl okicam ve ya kredimi örgün öğretim deki 1 yıl okuduğum etkilermi ?

 4. merhabalar bi sorum olucaak eşim suan aöl de 106 kredsisi var bu yıl mezun olabilecekmiş gözüyle bakıyoruz fakat ingilizcelerin çok zorlaması da soru işareti.Şimdi ing. muaf olabilecek şekilde seçsek ek sınav olur ihtimaliyle 2. ek sınav hakkını da düşünerek bir planlama yaptık.Geçmiş yıllarda ek sınavlarla alakalı bilgi verebilirmisiniz ortalama her yıl 2 ek sınav hakkı oluyormu sadece öngörü mahiyetinde … teşkrler şimididen..

 5. mrb. ocak döneminde ygs için bankaya 10 tl sınavsız geçiş ücreti yatırdım ve başka da bi şey yapmadım. ve düşüncem 3. dönem sonunda büyük ihtimal açılacak olan ek sınava girdikten aöf nin ek yerleştirmesi ile aöf ön lisans ilahiyata yerleşmek. 10 tl yatırmak yeterli dedi arkadaşlar başka bi şey yapmam gerekir miydi?

 6. öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. demek ki sadece 10 tl yatırmakla sınavsız geçişe başvuru yeterli olmuyor. Başvuru süresi de geçti gelecek seneyi bekleyin demeyin de ösym ye dilekçe yazsam ve 10 tl yatırdığım dekontu göndersem başvurumun kabul edilmesini istesem başvuru kabul edilir mi?

 7. kredim 194 alansız bölüme gectim yanlız inglizce 5 6 7 8 zorunlu derslerim çıktı bu sınavlara 3 kere girip geçemezsem mezun olabilirmiyim

 8. meraba benim suan 216 kredim var 2.dönem bitince 242 kredim olacak bilişim bölümü öğrencisiyim 230 da bitiyor fakat zorunlu derslerim var 3.sınava girecegim tarih eylül de eylül de ise üniversite açılıyor
  ben ek sınavada girersem çogu dersten muaf oluyorum bu sekilde nasıl gidebilirim üniversiteye veya geçiçi mezuniyet belgesi ile başvurup ek sınavlara girebilirmiyim ?

 9. bn aöl meslek lısesı cocuk gelısımını bıtırdım kredım tam sımdı nasıl tercıh yapacagım ve dıploma puanım 72.76 unı puanımı nasıl hesaplıyacagım dıkey gecıs hakkımı kullandım

 10. benim 150 kredim var su an ders seciyorum 4 tane zorunlu dersim var bunlardan baska ekranda ortak ders yok secmeli mi secmeliym sizce bide 4 zorunlu dersi veirnce 192yi tamamlayınca mezun ouom mu yoksa zayıf derslern hepsini gecmem mi lazm

  • Mesleki Açık Öğretim Lisesinde dönemini tamamladığı halde alan/dal derslerinden başarısız dersi bulunduğu için mezun olamayan, özellikle bir üniversiteye yerleştirmesi yapılmış öğrencilere ek sınav hakkı tanınmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
   Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt tarihinde üniversite kayıtlarını yaptıramayacak AÖL ve MAÖL öğrencilerine YÖK kararı ile kayıt hakkı kazandıkları programın kontenjanları dikkate alınmadan, 7 kasım 2014 tarihine kadar kayıt olma haklarına sahip olacaklardır. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.
   Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt için “ilgili makama” hitaben mezun olabilir yazısını kabul edecek üniversitelere verilmek üzere halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden alınabilecek yazı için buraya tıklayınız.

 11. ben 2014 4. ek sınava girdim. ama sorun simdi kurtarma sınavı olucakmı yoksa olmucakmı olursa kayıt tarihi ne zaman ver nerde yapılacak…(acil)

CEVAP VER