1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı !

0
1.786 views

Açık Öğretim Lisesinin AÖL  3-4 Ocak 2015 tarihlerinde yapılan 1. dönem sınav  sonuçları  açıklanmıştır. Sınav sonuçlarınızı Öğrenci sayfanıza  şifrenizle girip Öğrenci Genel Bilgileri altındaki Sınav Sonuçları  seçeneğinden görebilirsiniz. Sınav sonucunuza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Değerli AÖL Öğrencileri, Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmeden Önce Aşağıdaki Açıklamaları Dikkatlice Okuyunuz!

1. Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2014/1.dönem) öğrenebilirsiniz.

2. Mezun olan öğrencilerin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra 2 ay içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

3. Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “mezuniyet yazısı” alabilirsiniz.)

4. Durumu “Mezuniyet incelemesinde” olan öğrenciler gerekli incelemeler yapıldıktan sonra “mezun” konumuna gelecek olup, sistemde öğrencilik durumu “Mezun” görünenler “çıkma belgesi” veya “mezuniyet yazısı” alabilirler.

5. Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrenciler 10 TL itiraz harcını bankalara (Ziraat Bankası-Halk Bankası- Vakıfbank) yatırdıktan sonra 10 gün içerisinde (sınav sonucu açıklandıktan sonra) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Teknikokullar / Ankara adresine dilekçe ile (posta – kargo vb) başvurabilirler.

6. Mezun olamayan öğrenciler 16 Şubat – 06 Mart 2015 tarihi mesai bitimine kadar kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. (kayıt  yenileme  kılavuzunu okuyunuz.)

7. 2012 ve sonraki yıllarda ilköğretimi veya ortaokulu tamamlayarak Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıranlar (tasdikname ile kayıt olsalar bile) mutlaka kayıt yenilemek zorundadırlar.

 

CEVAP VER