Açık Liseden Mesleki Açık Öğretime Geçmek İstiyorum ne Yapmalıyım?

1803
91.019 views
aöl maöl geçiş

blankSiz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesinde okuyorum ve Mesleki Açık Öğretim lisesinin Çocuk Gelişimi bölümüne geçiş yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir. Nasıl ve ne zaman geçiş yapabilirim?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş işlemleri Eğitim Öğretim Yılının 1. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme döneminde yapılmaktadır.  1. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihlerini kaçırdığınız taktirde, 2. dönem ve 3. dönemde Açık Öğretim Lisesinden, Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş yapma imkanınız olmaz. Geçiş yapmak için bir sonraki Eğitim Öğretim yılının 1. dönem kayıt yenileme ve yeni kayıt dönemini beklemeniz gerekir.

Geçiş işlemi için yapmanız gereken tek şey, geçiş yapmak istediğiniz Meslek Lisesine dilekçe vermektir.

Dilekçe örneği için buraya tıklayınız.

1803 YORUMLAR

  1. Hocam ben açık öğretim mesleğin son senesinde bıraktım stajımı tamamlamadan düz açık liseye geçtim pişman oldum ve tekrar mesleğe geçmek istiyorum son sınıftan devam edebilirmiyim

  2. MERHABA. BEN 5 SENE ÖNCE AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE KAYIT OLUP 2 DÖNEM SINAVA GİRİP BİR DAHA KAYIT YENİLEME YAPMADIM. ŞİMDİ TEKRAR KAYIT OLUP MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM OKUMAK İSTİYORUM. KAYIT NEREDEN NASIL YAPICAM VE KAYIT TARİHİ GEÇTİ Mİ NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ.?

  3. Halk eğitimden Kitaplarimi alamıyorum kitaplarımin yazılı olduğu bir kâğıt getirmemi istediler ben o kağıdı nasıl ve nerden bulacagim bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  4. Hocam ben 9. Sinifta kaldim 2. Hakkim ile birdaha okuyup gectim. Suan 11in ilk donemini bitirsem. Kac kredi verir bana bu sistem 11e kadar ki basari ortalamam 60. Tahmini kac kredi alirim ona gore birakip yazilmak istiyorum universite sinavina calismak icin lutfen yardimci olur musunuz?

  5. Merhabalar ben liseyi önce endüstri meslek 1 sınıfi bitirdim daha sonra duz liseye geçiş yaptim ve 2 sinifida bitirip 3 de okuldan tasdikname alıp ayrıldım şimdi ise mesleki açık öğretim lisesi cocuk gelişimine gitmeyi çok istiyorum bunun için tekrar 2 sinifdanmi başlamam gerek yoksa 1 sinifdanmi . Bilgileriniz için tesekkur ederim

  6. Merhaba ben şuan aölde okuyorum 42 kredim var kayıt yenileme yapmadım durumum donuk maöl ye geçiş yapmak istiyorum kayıt işlermleri bitti galiba nasıl ne zaman yapabilirim yardımcı olurmusunuz ?

CEVAP VER