2. Ek sınav Duyurusu!

4
560 views

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ II. EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 • 1) II. ek sınav 11 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da saat 10,00 da, tek oturum şeklinde yapılacaktır.

 • 2) II. ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden dönemi; 7 ve üzerinde olanlardan, mezuniyetine en fazla 24 kredi kalan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrenciler başvurabileceklerdir.

 • 3) II. Ek sınav öğrenim döneminden sayılacaktır.

 • 4) II. Ek sınavda Öğrencilerimiz en fazla 24 kredilik (en fazla 12 ) dersten sınava girebileceklerdir.

 • 5) II. ek sınav için başvuruları 29-30 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

 • 6) II. Ek sınava başvuracak öğrenciler ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka II. ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

 • 7) II. ek sınav ücretini yatıran öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ek sınav kayıt yenilemelerini yaptıracaklardır.

 • 8) II. ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 29-30 Eylül 2015 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girecekleri dersleri mutlaka sistem üzerinden seçmeleri gerekmektedir. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

 • 9) 2015-2016 eğitim öğretim yılı I. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 29-30 Eylül 2015 tarihleri arsında yapılamayacaktır.

 • 10) II. Ek sınav müracaatını yapan öğrencinin ilk kayıt evrakları sistem üzerinde taranmamış ise ve öğrencinin ilk kayıt dosyası müracaatı alan halk eğitimi merkezi müdürlüğünde ise öğrencinin belgeleri taranarak sisteme aktarılacaktır.

 • 11) Belgesi taranarak sisteme atılmayan öğrencinin mezuniyet incelemesi yapılamayacağından öğrencinin üniversite kayıtlarında veya herhangi bir nedenle mağduriyet yaşaması durumunda sorumluk öğrenci belgesini taraması gereken halk eğitimi merkezi veya mesleki eğitim merkezi müdürlüğünündür. Öğrenci dosyası söz konusu müdürlüklerde olmasa dahi dosya devralma işlemlerinde kendilerine belirlenen sınırlar içindeki dosyaların taranmasından da halk eğitimi merkezi veya mesleki eğitim merkezi müdürlüğü sorumlu olacaklardır. Belirtilen nedenlerden dolayı halk eğitimi merkezi veya mesleki eğitim merkezi müdürlüğü sınav sonuçları açıklandıktan ve taramaları gereken öğrenci listesi www.aol.meb.gov.tr adresinde yayınlandıktan sonra en geç iki iş günü içinde öğrenci dosyalarının taranarak sisteme atılması gerekmektedir.

YURT DIŞI (Batı Avrupa ve Ortadoğu) PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI.

Yurt Dışı Programına kayıtlı olan öğrencilerimizden yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan ek sınava katılacak olanlar;

 • a) T.C. Kimlik numarası olan öğrenciler 29-30 Eylül 2015 tarihlerinde kimlik numaralarıyla 20TL katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatıracaklar. Yatırılan ücretin dekont fotokopisini dilekçe ekinde 0 312 213 01 75 numaralı faksa veya Batı Avrupa Programı öğrencisi olanlar; aciklise_bap@meb.gov.tr adresine e posta, orta doğu programı öğrencisi olanlar ise; aciklise_ortadogu@meb.gov.tr e posta adresine göndermeleri gerekmektedirler. (Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri yurt dışı programına kayıtlı öğrencileri sistem üzerinden görememeleri nedeniyle işlem yapamamaktadırlar).

 • b) 29-30 Eylül 2015 tarihlerinde başvurusunu yapamayan Yurt Dışı Programı öğrencileri başvuru işlemlerini sınavdan bir gün önce saat 09,00-15,00 arası sınav günü saat 08,00-09,00arasında Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünden yaptırabileceklerdir.

 • c) T.C. Kimlik numarası olmayan öğrencilerden Batı Avrupa Programı öğrencisi olanlar; 00 90 312 413 21 84 numaralı telefondan, orta doğu programı öğrencisi olanlar ise; 00 90 312 413 21 85 numaralı telefondan nasıl müracaat edebileceklerini öğreneceklerdir.

 • d) Yukarıda belirtilen faks numarasına ve e posta adresine mail atılmasına rağmen işlemlerini yaptıramayanlar yukarıda verilen telefon numaralarına ulaşarak gerekli düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.

 • e) Sistem üzerinde aktif dönemi 2014/5 olan öğrencilerin II. Ek sınav başvuru işlemleri gerçekleştirilmiş demektir.

Not: 2. Ek sınav sonucunda “mezuniyet incelemesinde” olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olanlar, dosyaları ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından taranarak sisteme atıldıktan sonra mezuniyet incelemesi tamamlanacaktır. “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerimize diploma yerine geçen “Çıkma Belgesi” düzenlenemeyeceğinden dosyalarının en kısa sürede sisteme taranarak aktarılmasının sağlamaları yararlarına olacaktır.

4 YORUMLAR

 1. Merhaba ben yüz yüze eğitimini tamamladım kültür derslerinden 63 kredi açığım var ankara sınavına neden giremiyorum herkez bu sınavdan yararlansa daha iyi olmazmı daha önce ankara sınavına girdim bu sene niye giremiyorum

CEVAP VER