2016 1. Ek sınav Duyurusu!

16
1.066 views

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Ek sınava, Açık Öğretim Lisesi ve Yurtdışı Programları öğrencilerinden;

 • 1) Toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

 • 2) Ayrıca 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında yaşanan hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma yasağı uygulamaları nedeniyle 1 inci ve 2 inci dönem sınavlarına katılamayan öğrencilerimiz ders seçimlerini ilan edilen tarihlerde yapacaklardır. Bu kapsamda değerlendirilecek öğrencilerin listesi için tıklayınız.

 • 3) Ek sınavın 24 Temmuz 2016 Pazar günü aşağıdaki listede belirtilen il merkezlerinde iki oturum halinde yapılacaktır.

 • 4) Ek sınava katılacak öğrencilerin 2-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurularını yapacaklardır.

 • 5) Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 30 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

 • 6) Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 9 Temmuz 2016 tarihi (saat 12:00’a) kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve varsa sınav merkezlerini güncellemeleri gerekmektedir.

 • 7) Öğrencilerimiz ek sınav ücretini yatırdıkları gün bitiminden yaklaşık bir saat sonra öğrencilik durumları sistem tarafından aktif hale getirilecektir.

YURT DIŞI PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI

Yurt Dışı Programına kayıtlı olan öğrencilerimizden yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan ek sınava katılacak olanlar;

 • a) T.C. Kimlik numarası olan öğrenciler 2-8 Temmuz 2016 tarihlerinde kimlik numaralarıyla 30TL katılım ücretini anlaşmalı bankalara doğrudan şubelerine veya internet bankacılığı üzerinden “MEB Ödemeleri” bölümünden yatıracaklardır

 • b) 2-8 Temmuz 2016 tarihlerinde başvurusunu yapamayan Yurt Dışı Programı öğrencilerinden sınava Ankara’da girecekler başvuru işlemlerini sınavdan bir gün önce saat 09:00-15:00 arası sınav günü saat 08:00-09:00 arasında Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünden yaptırabileceklerdir.

 • c) T.C. Kimlik numarası olmayan Batı Avrupa Programı öğrencileri; aciklise_bap@meb.gov.tr adresinden e posta, Orta doğu programı öğrencileri ise; aciklise_ortadogu@meb.gov.tr adresinden hesap numarası alarak yine aynı adrese para yatırdıkları dekont ve sınav merkezlerini bildirmeleri gerekmektedir.

 • d) Yukarıda belirtilen faks numarasına ve e posta adresine mail atılmasına rağmen işlemlerini yaptıramayanlar yukarıda verilen telefon numaralarına ulaşarak gerekli düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Ek Sınav Yapılacak İl Merkezleri

Sıra No

İl Adı

Sıra No

İl Adı

1

Adana

17

 Kayseri

2

Ankara

18

 Kocaeli

3

Antalya

19

 Konya

4

Aydın

20

 Malatya

5

Balıkesir

21

 Manisa

6

Bursa

22

 Mardin

7

Denizli

23

 Mersin

8

Diyarbakır

24

 Muğla

9

Erzurum

25

 Ordu

10

Eskişehir

26

 Sakarya

11

Gaziantep

27

 Samsun

12

Hatay

28

 Şanlıurfa

13

İstanbul

29

Sivas

14

İzmir

30

Tekirdağ

15

Kahramanmaraş

31

 Trabzon

16

Karabük

32

 Van

16 YORUMLAR

 1. meraba benim 170 e yakın kredim var ama 7 dönem kaydım var ek sınav şartı 8 dönem ve ben 9.sınıfı okulda okudum, okulda okuduğum 1 yıl açıklisede okuduğum 7 dönemle birlikte sayılıyomu yani girebilirmiyim lütfen cevap verin.

 2. Ek sinav sonuclari 28 temmuzda aciklanacak. Tercihlerde 26 temmuzda baslayacak simdi ek puan falan olacak . ek puanlar falan gelmesi gerek biz nasil tercih yapacagiz. Ya bu konu hakkinda bilgi verir mısınız?

 3. eyüp açık lise öğrencisiyim sistemde kredilerim 192 den fazla ve ortak(zorunlu) dersim yoktu ve mezuniyet incelemesinde yazıyordu ama dün sisteme baktığımda kredim 188 ve de 6 tane ortak(zorunlu) dersimin olduğunu gördüm yani hem kredim azalmış hemde ortak(zorunlu) dersim vardı.Beni gün içerisinde AÇIK ÖĞRETİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN aradılar ve bende durumu izah ettim bana ilk kayıt zamanında bilgilerimin halk eğitim merkezindeki personelin yanlış girdiğini söylediler ve benim ek sınava girebilecegimi de söylediler bende ek sınava giricem.
  Ama ben şu an çok mağdurum çünkü üniversiteye yerleşicektim ve de bu sene çok ama çok ders çalışmıştım pek fazla dışarda vakit geçirmeden onca emek, çaba, zaman harcadım üniversite sınavları için ben bilgilerimin tekrar incelenmesini, mezuniyet incelemesinin tekrar incelenmesini ve beni tekrar bilgilendirilmesini istesem olurmu ve şimdi napicam çok mağdurum acil cevap yazarmisiniz

 4. Bn son sınıfım toplam kredim 292 tercih yaptım ve zorunlu dersim var 1 tane edebiyat 8 bn mezun olunuyo sanıyodum ama olamıyomuşum yeni öğrendim ek sınava başvuruyu kaçırdım napıcam 2.ek sınav varmı yada tekrar 1 2 günlüğüne kayıtları açsalar olurmu yada ek sınav varsa ona girsem çok kötüyüm yardım edin ne olur

 5. Merhaba ben açık lise ögrencisiyim meslek lisesi ek sınava girdim ve 5 kredim eksik 234 krediyle mezun oluyorum fakat alamadım ihtiyacım olan krediye lütfen bilgi verir misiniz 2.ek sınav olacakmı istanbulda lütfen bilgi .

CEVAP VER