2018/3. Dönem Ders Seçme İşlemleri Başladı

5
947 views
aöl ders seçme süresi

Açık Öğretim Lisesi sınavına girebilmek için aktif, donuk yada silik öğrencilerin mutlaka her dönem için ayrı ayrı olmak üzere, AÖL kayıt yenileme ücreti olan 30 Türk Lirasını ilgili bankaların bankamatikleri vasıtasıyla “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yada MEB’in internet üzerinde bulunan internet sayfasından https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav bedelini 7-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında  mutlaka yatırmaları gerekmektedir.  Açık Lise Sınav bedellerini zamanında yatıran öğrenciler sistemde aktif olduktan sonra mutlaka sınava gireceği dersleri seçmesi gerekir. Seçmediği taktirde sistem otomatik olarak derslerinizi seçecektir. Bu durumla karşılaşmamak için mutlaka derslerinizi kendiniz seçiniz. Sistemden 35 kredilik ders seçme hakkınız var.

AÖL Ders seçme işlemi en geç 23 Mayıs 2018 günü mesai bitimine (saat 18:00) kadar kayıt yenileme işlemlerini yaptıran AÖL öğrencileri tarafından yapılacaktır. Ders seçme işlemi sistemde ,“Ders Seçme ve Kayıt Yenileme İşlemleri” menüsü altında yer alan “Ders Seçme İşlemi“ seçeneğinden yapılır. Size verilen süre içerisinde ders seçme işlemini yapmayan/yapamayan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerin ders seçme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılır. İstemediğiniz derslerin sistem tarafından seçilmesini istemiyorsanız derslerinizi mutlaka kendiniz seçiniz. Öğrenciler seçilen derslerden sınava girmek zorundadır.

Sınava gireceğiniz adreste bir değişiklik varsa yeni adres bilgilerinizi sistemden mutlaka en geç
23 Mayıs 2018 mesai bitimine (saat 18:00) kadar yapınız.

Çeşitli sebeplerden dolayı  yukarıda belirtilen tarih aralığında ders seçme işlemini gerçekleştiremeyen Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı III. Dönem Mazeretli Kayıt Yenileme işlemlerini 21-23 MAYIS 2018 tarihleri arasında mazeretlerini kanıtlayan belge ile başvuruda bulunabilirler.

5 YORUMLAR

  1. Hocam ben ortak derslerimin bi kısmıni verdim bi kısmindan muaf oldum 104 kredim var secmeli derslerle tamamlamayi dusunuyorum kredimi ancak secmeli derslerde her istedigim dersi alamiyorum ders secme yerinde onca secmeli dersten 15 tanesi anca cikiyo ne yapmaliyim saygilarimla

CEVAP VER