Açık Lise 2. Dönem Ders seçim Önerisi

104
10.464 views

AÖL Açık Öğretim Lisesine  2011-2012 Öğretim Yılı 2. Döneminde, İlköğretim / Ortaokul mezunu olarak (diploma ile)  Yeni Kayıt (İlk Defa) yaptıran öğrenciler, aşağıdaki listede sıralanmış olan dersleri seçmeleri kendi menfaatleri ve yararlarına olacaktır.

 

DERS KODU DERS ADI KATEGORİ KREDİ DÖNEM
111 DİN KÜLT. VE AHLAK BİLGİSİ -1 ORTAK 1 2011-2
131 TARİH – 1 ORTAK 2 2011-2
151 COGRAFYA – 1 ORTAK 2 2011-2
161 MATEMATİK – 1 ORTAK 4 2011-2
168 GEOMETRİ – 1 ORTAK 2 2011-2
181 YABANCI DİL – 1 ORTAK 3 2011-2
401 DİL VE ANLATIM 1 ORTAK 2 2011-2
411 TÜRK EDEBİYATI 1 ORTAK 3 2011-2
421 FİZİK – 1 ORTAK 2 2011-2
431 KİMYA – 1 ORTAK 2 2011-2
441 BİYOLOJİ – 1 ORTAK 2 2011-2
461 EKONOMİ – 1 SEÇMELİ 2 2011-2
476 İŞLETME – 1 SEÇMELİ 2 2011-2
483 SAĞLIK BİLGİSİ – 1 ORTAK 1 2011-2

 

Açık Lise Öğrencileri ders seçme işlemini nasıl yapmalıdır?

Sitemizde  ders seçme işleminin nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı olarak görüntülü video hazırlanmıştır. Ders seçim videosuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

104 YORUMLAR

 1. 2006 yılında açık öğretim lisesine kayıt oldum.Daha sonra ki dönem alanımı fen bilimleri olarak seçtim.Fakat hala mezun olamıyorum alan içi kredimi tamamlayamıyorum.Diğer ortak derslerden kredim 181.Kayıt olduğum yıldan dolayı benim alanım kaldırılmadı.Şu anda çok zorlanıyorum alanımı değiştirebilir miyim mezun olabilmem için ne yapmalıyım.Lütfen yardımcı olun.

 2. Açık öğretim genel kültür alanı mezun oldum. İmam hatip mezunu olabilme durumum var mı? Ek arapça, tefsir, fıkıh gibi dersler alıp imam hatip diploması alabiliyor muyuz?

 3. açıköğretim lise ders seçiminin 18 martta son olduğunu unuttum .şuan ders seçimi yapmış bulunmaktayım . sınav zamanı sınava girebilecek miyim ?

 4. Kayıt yenileme işlemini Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen okullarda ya da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde yaptırdıktan sonra, en geç 16 Mart 2012 tarihine kadar ders seçiminizi mutlaka yapınız. ama bn 18 martta yani dun akşam seçtim sınava giremicekmiyim beni bilgilendirrmisinz ???

 5. iyi günler… açıkögretim lise ögrencisiyim tm bölümüm alan degşikligi yaptım kredim artıcak mı die ama sadece alan kerdim yükseldi toplam kredi oranım aynı kaldı 22 mart sabahı da tekrar kendi bölümüme döndüm bir sorun olur mu birde bugün mü sondu ders seçimleri bn ders seçimi yapmadım bir problem olur mu sınawa giremicekmiyim? cevap atarsanız çok sevinirim….

 6. iyi günler… açıkögretim lisede okuyorum tm ögrencisiyim ama kredimi yükselir mi die alan degistirdim sözele gectim ama sadece alan kredim yükselirken normal kredim aynı kaldı pek birsey fark etmedi bu yüzden 22 mart sabahı tekrar tm alanıma gectim bir problem olur mu birde ders secmeyi unutmusum ders seçimi yapamıyacakmıyım sınava giremiycekmiyim bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi günler:)

 7. yuzyuze eğitim görmekteyim haftasonları kayıt yenilemek için 20tl bankaya yatıyoruz buraya kadar sorun yok ama okul bizden 40 tl daha istiyor bu milli eğitimin istediği birsey mi yoksa okul bizden oylesine paramı alıyor geçen kayıt yenilemede 40tl aldılar bizden okul ! bankaya yatırdığımız parayla tam 60tl oluyor. eğer milli eğitim istemiyorsa okulu şikayet etmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim…

  • MAÖL 2011-2012 öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında yüz yüze eğitime devam eden imam hatip lisesi öğrencileri 20,00 TL diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler 35,00 TL. her dönem için temrinlik ücreti öderler.

   Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.

 8. okulun bizden 40Tl istemeye hakkı varmı ?. biz zaten bankaya para yatırıyoruz . ayrı olarak okul bizzden 40TL daha istiyor . lutfen bu konuda okullara bilgilendirilme yapılsın . boş yere para veriyoruz ya .

  • İmam hatip lisesi öğrencileri 20,00 TL diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler 35,00 TL. her dönem için temrinlik ücreti öderler.
   Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.

 9. merhabalar, ben lise sona geçiş yapacağım açık öğretim düşünüyorum merak ettiğim ve cevabına ulaşamadığım bir nokta var bu bahsedilen ortak dersler son sınıfta da mı geçerli? Yani ben alanımı seçtikten sonra alan derslerim dışındaki zorunlu olan ortak fizik matematik gibi dersleri de vermek mecburiyetindemiyim son sınıf olarak ? Teşekkürler

 10. ben tekrardan rahatsız ediyorum yalnız ben örgün eğitimden geçiş yapmayı düşünmekteyim yinede aynı durum söz konusu mu ?Ortak dersleri geçme mecburiyetim yok mu ?

 11. merhaba ben yeni kayıt yaptım ben kayıt yaparken alan seçmedim sormadılar bana bende bilmiyordum. şimdi alan yok yazıyo böyle olması kötümü yoksa farketmiyomu yada daha sonra alan seçebilirmiyim bilgilendirirseniz sevinirim

 12. merhaba ben açıköğretim liseye bu sene kayıt yaptım fakat hala aktif olamadım ve ders seçimi yapamaıyorum bu aktif olabilmem için benim birşey yapmam gerekiyormu lütfen yardımcı olun ve kitaplar ne zaman verilecek ders seçiminden sonramı verilecek bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim

 13. ben ders seçerken çözemediğim bi nokta var mesela matematik1 matematik2 matematik3 diye gidiyor bu 1 2 3 ün anlamı ne oluyor ders seçerken dikkat etmem gerekirmi bunlara

 14. benim kafama takılan bi soru va.matematik1 matematik2 türk dili ve edebiyatı1 türk dili ve edebiyatı2 vb. dersleri aynı dönem için seçebiliyomuyuz?
  mesela ben 19 ocakta gireceğim sınav için dil ve anlatım1,2, ve 3 ü aynı anda alabilirmiyim?cevaplarsanız sevinirim.

 15. ya arkaşlarr ben ders secicem yeni kayıt oldum 1. dönem kaç tane ders secmeliyimm 30 krediyi tamamlayana kadar ders secmelimiyim yoksa 2. dönemede brakmalımıyımm hepsini secersm ne olur

 16. Ben 12 eylül 2012 de yeni kayıt yaptırdım.derslerimi de seçtim.fakat kayıt yenilemeyi unutmayın diye bi mesaj gelmiş a.ö.lisesinden.yeni kayıt yaptıran kayıt yenilemesse sınava giremiyormu? yarın son gün. lütfen yardımcı olun.

 17. Ben 2011 de ocak ayında sınava girdim 11 kredi aldım bu sene mayıs ayında giricem sıva ve 30 kredi alıcak şekilden ders leri şimdiden çalışmak istiyorum dersleri 2.dönem olan ları mı seçmeliyim

  • 1. dönemden veremediğiniz dersleri öncelikli olarak seçeceksiniz. 30 krediye tamamlamak içinde 2. dönemde eklenecek derslerden seçeceksiniz.

 18. mat dersinden geometriden büyük ihtimal geçemicem.peki 2. dönem 3.dönem nasıl olcak geçmem için çözüm varmı acaba 2. dönem ders degiştirip sözele geçebiliyomuyuz benim arkadaş ful sözel seçmiş dersleri

  • KAyıtlar uzatıldı. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem yeni kayıt işlemleri, 21 Ocak – 19 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 19. ben lise 2. dönemdeyim sizce 21 kredi iyi bir puan mı ? birde başarısız olduğumuz dersleri ders seçme işleminde tekrardan mı seçeceğiz ? başarısız olunan derslerin sınavlarına ne zaman gireceğim ? yardımlarınız için teşekkürler..

 20. BEN AÇIKÖĞRETİM LİSE 2.SINIFTA OKUYORUM.
  1.DÖNEM DE SADECE İKİ DERS VEREMEDİM.
  İKİNCİ DÖNEM O DERSLERİ SEÇMEK ZORUNDAMIYIM YİNE ?

 21. bu ders seçimi için siteye girdim toplam 30 kredi yazana kadar dersleri seçtim alt tarafa indi dersler işlem bu kadarmı yoksa ondan sonra kaydt gibi birsey varmı dersleri sisteme girisi için _?

 22. ya bn birinci dnem bazı derlerden kldım fakat ikinci dönem kaldığım derslerin hiç birinide şeçmedimmm acaba kldığım derslerden mi şecseydim…?????????

 23. Mrb. Kardeşim lise 1. sınıf 2. dönemde devamsızlıktan tastiknameyi eline aldı. Açık öğretime yazdırdım fakat dersleri neye göre seçeceğimi bilmiyorum. derslerin hepsini 2. dönem mi seçeceğiz ve toplamda kaç kredi olmalı ?

  • 30 kredilik ders seçeceksiniz. Öncelikle 1 yazan ortak dersleri seçin. 30 krediye tamamlanmazsa geri kalanını 2. dönem derslerinden seçebilirsiniz.

 24. Merhaba 2013 3. dönem kayit yenileme islemi yaptirdim… Su an 96 kredim var.. Sormak istedigim birsey var.. Ders secme islemi tarihini kacirdigim icin ders secemedim.. Hangi derslerden sorumlu olacagim konusunda yardimci olursaniz memnun olurum.

  • Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem sınav süreci başlamış olup, sınava katılabilecek öğrencilerin bilgileri ilgili birime teslim edilmiştir. Kayıt yenileme süresinde ücretini bankaya ödemiş ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kaydını yeniletmeyen veya kaydını yenilettiği halde sınavına gireceği dersleri seçmeyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri ve sınavına girecekleri dersleri sistem tarafından atanmıştır.
   Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 29 Haziran 2013 tarihinden itibaren kayıt yenileme, sınav yeri değişikliği ve ders seçme/değiştirme işlemleri yapılamamaktadır.
   Öğrencilerin kayıt yenileme, ders seçme veya seçilen dersin iptal edilmesi için irtibat bürolarını, Açık Öğretim Lisesi ve Alo 147’yi aramamaları rica olunur.

 25. ya ben normal düz liseden 3 sene okudum bu sene açık öğretime kaydoldum şimdi bu üç sene kabul edilip ben bu sene mezun olabilir miyim ya da baştan lise 1 mi kabul ediyolar lütfen bi yardımcı olun kafam çok karıştı

 26. ya bir sorum olacak cok acil cevap almalıyım yardımcı olursanız sevinirim ben 7 dönem örgün eğitim gördüm ikinci dönem açık liseye geçiş yapacağım. fakat kredimin kaç olduğunu ve mezun olmama gibi bi durum olur mu yani bi sıkıntı olur mu diye korkuyorum açıkcası lütfen bana yardımcı olun

 27. abi ben açık liseden okumak istiyorum her gün sabah 6 da kalkıp okula gitmek istemiyorum ama hocalar 12. dınıf oldun bi dönem daha oku ya mezun olamazsan kredin yetmez dediler beni çok fena ezdiler ama ben sana sormak istiyorum şimdi : ygs sınavından geçtikten sonra üniversiteye giserken bi sıkıntı olur mu yani

 28. ya benim yaşım 16 ve 3.dönem sınavına 18 veya üstü girebiliyormuş benim ne yapmam gerekiyor 2dönem mi vericem sınavları ona göre değerlendirilecek acil lütfen

CEVAP VER