AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE KAYIT YENİLEME KOLAYLIĞI!

15
1.887 views

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ve AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ  MÜJDE!

Türkiye’nin her yerinden kayıt yenileme ücretinizi bankaya yatırdıktan sonra Halk Eğitimi Merkezlerine gitmenize gerek kalmadı. Kayıt yenileme dönemlerinde, kayıt yenileme ücretinizi bankaya yatırdıktan sonra,

Lise öğrencilerimiz            : LİSE yaz boşluk bırak T.C. kimlik numarasını yazarak,

Ortaokul öğrencilerimiz  : ORTAOKUL yaz boşluk bırak T.C. kimlik numarasını yazarak

7979´a mesaj attığınız taktirde kayıt yenileme işleminiz yapılacaktır. (Sms bedeli 5.00 TL’ dır)

ÖNEMLİ NOTLAR:
. Sadece kayıt yenileme ve kaydı SİLİK öğrenciler için geçerlidir.
. Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri kayıt yenilemek için yüz yüze eğitim aldıkları okullara başvurmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Cihangir Halk Eğitim Merkezini arayabilirsiniz. Tel: (0212) 245 63 38  

 

Not: 3. Dönem kayıt yenileme işlemleri 01-07 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

15 YORUMLAR

  1. 14 temmuzda son olan kayıt yenileme ücretini yatıramadık. Kayıt yenileme işlemimi yapamadım. Acaba ek süre uzatımı verirler mi. Tek ders sınav hakkı verseler o bile yeterli olacak. Bununla ilgili yapabileceğim bir işlem var mı. Dilekçe yazmak, bir kuruma başvurmak. Yada sizin bizim gibi ücretini yatırmayı geçirenler için bakanlık nezdinde bir girişimde bulunma ihtimaliniz var mı.

    • Kayıt yenileme işlemini yaptırmış dersini seçmemiş öğrencilerin dersleri Bilgi İşlem Yönetim Sistemi tarafından atanmıştır.

      •Ücretini yatırmış ancak mazeretleri nedeniyle kayıt yenileme işlemini yaptıramamış (çok az sayıda) öğrencinin kayıt yenileme işlemleri AÖL Bilgi İşlem Yönetim Sistemi tarafından gerçekleştirilmiş ve dersleri seçilmiştir.

      •Seçilen (sınavına gireceğiniz) dersleri genel bilgiler menüsü altında bulunan dönem dersleri (2013/3 aktif dönem) kısmından görebilirsiniz.

  2. lise son sınıf da devamsızlıkdan tasdikname aldım.aöl bir kez kayıt yaptırdım ve sınava girdim aradan bir kaç yıl geçti kaydım silik olmuştur sanırım yeni kayıt mı yoksa kayıt yenileme mi yapacagım 6 dönem lise eğitim var son dönem devamsızlıkdan kaldım tekrar 6 dönem sınava girme zorunluluğum var mı

CEVAP VER