Açık Lise Sınavlarına Hazırlananabileceğiniz Kaynaklar Nedir?

5
7.032 views

AÖL Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınavlara çalışırken yaralanabileceği kaynaklar aşağıda sıralanmıştır.

 1. Kitap Dağıtım Merkezlerinden aldığınız Açıköğretim Okulları ders kitapları (ders notları) ile hazırlanabilirsiniz.
 2. Açık Öğretim Lisesi sınavlarında çıkmış soruları gözden geçirebilirsiniz. Çıkmış Sınav soruları için tıklayınız..
 3. Online deneme testlerinden çalışabilirsiniz. Online deneme testleri için buraya tıklayınız.
 4. İnternet TV ya da İnternet Radyosunu takip edebilirsiniz. İnternet Radyo ve İnternet TV için tıklayınız.
 5. Sitemizde bulunan kitap içeriklerini bilgisayarınıza kaydedip, hazırlanabilirsiniz. Kitap içerikleri için tıklayınız.
 6. ZTV’de yayınlanan programlar ile hazırlanabilirsiniz. Yayın akışı için buraya tıklayınız.
 7. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için çıkartılan yardımcı kitaplardan faydalabilirsiniz. Yardımcı kitaplara ulaşmak için tıklayınız.

Unutmayınız ki bu sınavların telafisi, örgün eğitimde olduğu gibi mümkün değildir. Bu sebeble bu sınavlara girmenizi engelleyebilecek unsurlara dikkat ediniz. Sınavda mutlaka Sınav Giriş Belgeniz ile geçerli bir kimlik belgenizi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinizde olmalısınız. Aksi takdirde bu nedenlerden dolayı sınava alınamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sınav esnasında da cevap kâğıdınızın çevrenizdekiler tarafından görülmediğinden emin olunuz. Sınavlarınızın optik okuyucularda değerlendirmeleri yapılırken aynı zamanda kopya analizi de yapılmaktadır.

Sınavlarda başarılar dileriz.

Ayrıca Açık Lise Yardımcı Kitaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://kitap.ilayda.com.tr

http://www.acikogretimkitaplari.net

http://www.aciklisekitap.com

http://www.aciklisekitap.net

http://www.acikogretimkitaplari.com

 

 

 

 

5 YORUMLAR

 1. Merhaba ben acikogretim lisesine bu senenin basinda basladim ve basladigimda kredi notum 102 idi. Ocak ayinda da girdigim sinav ile birlikte 132 oldu. 1992 dogumlu oldugumdan dolayi temmuz ayinda 3.cu sinava girme hakkina sahibim ama bu sinavdan sonra almam gerek 8 kredi kaliyor. Ek sinav her sene yapilmakta midir? Bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim, ayrica normal liseden acik liseye gectigim icin alacagim diploma puanini nasil hesaplamam gerekiyor? Bitirdigimde toplam 200 kredim olucak. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

 2. Merhaba
  ben aol ye baslamostim fakat devam edemedigimden tekrar veremedigim dersleri vermem gerekiyor.Ders ders hazirlanmis c8kmis sorular varmidir acaba bi bilginiz var mi

CEVAP VER