AÖL 2. Dönem Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu!

0
954 views

2. DÖNEM SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU

19-20 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak II. Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli olmuştur.

Bazı il ve ilçelerimizde güvenlik nedeni ile sınav yeri değişiklikleri olmuştur. Sınav merkezleri yeniden belirlenen öğrenciler yeni sınav merkezlerinde sınava katılacaktır.

Yapılacak sınav ile ilgili temel bilgiler.

  • Öğrenciler sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.
  • Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.
  • Sınavda mağduriyet yaşamamanız için nüfus cüzdanınızın kesinlikle resimli olması gerekmektedir.
  • Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde hiç ders seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.
  • Askerlik (asker olma, askerden yeni terhis olma) cezaevi (cezaevine girmiş olma veya yeni çıkmış olma) zorunlu ikamet değişimi gibi (tayin, deprem, sel ve doğal afetlere bağlı ikamet değiştirme) ve sağlık nedenleri ile (raporlandırmak şartıyla) sınav giriş belgesinde belirtilen sınav merkezlerinde sınava giremeyecek öğrencilerimiz, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde oluşturulan sınav yürütme kurullarına başvurarak (Ankara ve ilçelerinde oturanlar dâhil) yedek salonda sınava girmek için başvurabilirler. Geçersiz mazeret veya basit nedenlerden dolayı yapılan başvurular kabul edilemez.
  • Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.
  • Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.
  • Yedek salon iş ve işlemleri ile ilgili olarak İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünü aramalarına gerek yoktur.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün iletişim bilgileri:

Gölbaşı Kampüs:

Tel (0312) 497 40 00 – 497 40 90
Tel (0312) 497 40 07
Tel (0312) 497 40 08
Faks (0312) 497 41 44 – 497 40 63
e-Posta odsgm_odydb@meb.gpv.tr

Genel Müdürlük (Beşevler)

Tel (0312) 4133065

Sınav Giriş Yerini öğrenmek için, Öğrenci numaranız ve şifreniz ile AÖL Bilgi Yönetim Sistemine giriş yapınız, Öğrenci Genel Bilgiler altındaki Sınav Giriş Belgesini tıklayınız ardından açılan sayfadaki yazdır butonuna tıklayarak Sınav Giriş Yerini öğrenebilirsiniz.

Sınav Giriş Belgesini yazdırmak için; Sınav Giriş Belgesine tıklandıktan sonra ekrana çıkacak olan sayfanın (boş sayfa gibi görünen sayfanın) üstünde ki yazdır butonuna tıklanacaktır. Yazıcıdan öğrencilerin sınav bilgileri çıkacaktır.
Sınav giriş yerinizi öğrenmek için buraya tıklayınız.

SINAVDA BAŞARILAR DİLERİZ.

CEVAP VER