Ders Seçimi, Kayıt Yenileme ve Ders Kitapları Hakkında Açıklamalar

0
837 views

I. Kayıt Yenileme Hakkında
Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2011-2012 I. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri 21 Ekim 2011 tarihinde sona ermiştir.
Ancak 21 Ekim 2011 tarihinde kadar Kayıt Yenileme bedelini ilgili bankalara ödemiş ancak henüz işlemlerini yaptırmamış olan öğrenciler ise, kayıt işlemlerini  28 Ekim 2011 tarihine kadar irtibat bürolarına başvurmak sureti ile yaptırabilirler. Bu tarihten sonra yapılacak mürracatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Belirtilen dönemde Kayıt Yenileme bedelini ilgili bankalara ödemeyen öğrenciler ise, Kayıt Yenileme haklarını bu dönem için kaybetmişlerdir. Bu öğrenciler 2. dönem kayıtlarını yeniletebilirler.

II. Açık Lise Ders Seçimi Hakkında
Kayıt Yenileme işlemini yapan öğrenciler mutlaka, 2 Aralık 2011 tarihine kadar ders seçme işlemini yapmaları gerekmektedir. Ders seçimini, aşağıdaki maddeleri dikkate alarak yapınız.
 a) Ders seçimi yaparken dikkat edilecek hususlar için buraya ve buraya tıklayınız.
 b) Ders seçiminin sistemden nasıl yapılacağına ilişkin görüntülü video anlatımı için buraya tıklayınız.

III. Açık Lise Ders Kitapları Hakkında
Ders seçimini yapan öğrenciler, il veya ilçelerinde bulunan irtibat bürolarından ders kitaplarını alabilirler. Ders kitaplarını alamayan veya almayan öğrencilerimiz sınavlarına, buraya tıklayarak ders kitapları içeriklerinden de(pdf formatında) çalışabilirler.

Ders kitaplarını alan öğrencilerimiz, aldıkları kitapların içeriklerini, web sayfamızda bulunan ders kitaplarının içerikleri ile  karşılaştırıp aynı olduğundan emin olmalıdırlar.

Ayrıca Açık Öğretim Lisesi ve Açık Meslek Lisesi öğrencileri çin hazırlanmış yardımcı ders kitaplarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER