Ek Sınav Olacakmı?

181
11.889 views

YGS ve LYS sınavları sonucunda herhangi bir yüksek öğrenim kurumuna yerleştiği halde 3. Dönem sınavlarının sonucunda mezun olamamış öğrenciler için Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce Eylül ayının ilk haftası bir ek sınav yapılması planlanmaktadır. (Sınav muhtemelen 1. Eylül Tarihinde yapılacaktır) Ek sınav yapılması yönünde çalışmalar tamamlandığında ayrıntılı açıklamalar web sitemizden duyuru şeklinde yapılacaktır.

Bu duyuru sonrasında AÖL öğrencilerinin ek sınav ile ilgili dilekçe, telefon, eposta ve diğer yollarla AÖL müdürlüğünü ve ALO 147 servisini aramamaları önemle rica olunur.

NOT: Ek sınav sonucunda mezun olacak üniversite kazanmış öğrencilerin üniversiteye kayıtları konusunda tereddüt yaşamalarına gerek yok. YÖK her yıl bu durumda olan öğrencilere üniversitelere kayıt konusunda hak veriyor. Ayrıca bu konuda AÖL Açık Öğretim Lisesi (MEB) YÖK’e bir yazı yazmıştır.

181 YORUMLAR

  1. benim kredim tutuyor ama 1 ortak dersim kaldı 3. sınavlardan sonra dersten muaf olma hakkım var ama sınav sonuçları üniversite kayıt zamanından 1 hafta sonra açıklanıyor ben mezun olduğumda üniversite kaydına gittiğim zaman benim ek sürem olacak mı ? yoksa sınav sonucunu daha erken tarihte öğrenebilir miyim ?

  2. Öncelikle iyigünler , ben acık lise ögrencisiyim ve kayıt yenilemeye yetişemedim agustosun sonuna dogru yurtdısına cıkabilirim ögrenci durum belgesi almam gerekiyor ama kayıt yenileme sanırım eylül 20 22 sıralarında oda tahimini bir tarih bu belge icin napmam lazım kaydımın aktif olması icin kayıt yenilemeyi beklemem mi lazım dönüş yaparsanız sevinirim kolay gelsin ..

  3. Universiteyi kazandım ancak bir ortak dersim kaldıgi icin mezun olamadim ek sinav olursa muaf olucam ama ek sinav olucagida kesin degil eger sinav olmazsa bize baska bir hak tanimayacklar mi yani universiteye kayit yaptiramayacak miyiz ? Ek sinav icin nereye talepte bulunmamiz gerekiyor .

  4. İyi aksamlar ben mesleki açık öğretim öğrencisiyim. bu yıl alanım olan çocuk gelisimi bolumunu kazandım kredimizi tam ortak dersim yok ama sistem meslekten aldığım 15 kredi mi kabul etmedi 8.9 ağustos sınavına istenmeyen sebeplerden ötürü giremedim. benim ne yapmam gerek rica etsem yardımcı olurmusunuz?

CEVAP VER