Üniversiteyi Kazanıp Mezun Olamayanlara 3. Ek Sınav Hakkı

11
925 views

Açık Öğretim Lisesi üniversiteyi kazanan öğrencileri için, 11 Aralık 2016 tarihinde ek sınav yapılacaktır. Sınava girecek öğrencilerin 28-30 Kasım 2016 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Sınavdan; üniversiteyi kazanmış, kayıt yaptırmış ancak mezun olamamış öğrenciler yararlanabilirler.

11 YORUMLAR

  1. Imam hatip Lisesinde okuyorum son sınıftayim
    4 dönemde sınıfta kaldım ,örgürü eğitimdeyken okul ortalamam 59 tu şimdi mesleki açık öğretimde okuyorum kredim151 ,okuldan kaç kredi gelir bana

    • Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

  2. Hocam ben 50 burslu universte kazandim 26 kredim ve4zorunlu dersim kaldi mezun olabilirlik belgemi cikarttim kurtarma sinavnda gecersem olayim tamam.
    Peki sinavda toplam kac kredi ders secebiliyoruz ve zorunlu dersim kalirsa uni kaydim gene silinirmi

CEVAP VER