Ünüversiteyi Kazanan Öğrencilere Ek Kayıt Süresi Verilmiştir.

38
1.053 views

Bilindiği üzere Örgün Üniversite kayıtları 2-6 Eylül, Açık Öğretim Fakültesi kayıtları ise  2-17 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversiteyi kazanmış ve bu tarihleri arasındaki zamanda üniversite kayıtlarını yaptıramayacak olanlar, YÖK kararı ile  kayıt hakkı kazandıkları programın kontenjanları dikkate alınmadan, 1 kasım 2013 tarihine kadar kayıt olma haklarına sahip olacaklardır.

38 YORUMLAR

 1. ben unıversıteyı kazandım ek sınav sonuclarını beklıyorum ama kazandıgım unıversıteyı aradıgımda bana 2ve6 eylul tarıhıne kdr kayıt yaptırabılecgımı soyledıler yanı ek sınav sonucundan sonra 1 kasıma kadar degıl ne yapmam gerekıyor.bu 1 kasım kayıt tarıhlerı örgün egıtım ıcınde gecerlı degıl mı.

 2. bu yıl açıkögretim fakültesi sosyoloji bölümünü kazandım ek sınavada girdim ama ek sınav sonucunda sadece 12 kredim kalacak bu durumda herhangi bir belgeyle geçici olarak kayıt yapabilir miyim

 3. aöf 2 yıllık ilahiyatı kazandım.Kredim tamamlanmasına rağmen kalan 10 ortak dersi ya geçmem yada muaf olmam gerekiyormuş.diplomamı alamıyorum.ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

 4. açık lise 3. sınav sonucunda mezuniyet incelemesine alındım. kazandığım okula kayıt yaptırabilmem için mezun konumuna gelmem gerek. (kayıt tarihim 10 eylül) ama bu durumda ki öğrenciler için yök ün kararıyla 1 kasıma kadar kayıt yaptırabilme hakkı tanındı. peki bu durumu belgelendirip 1 kasıma kadar kayıt yaptırabilme hakkımı göstermek için kazandığım okula o belgeyi götürmem mi gerek? yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Aöf 2 yıllık ilahiyatı kazandım.KREDİMİ TAMAMLADIM.AÖL de Zorunlu ve Alan derslerini bitirdim. 10 ortak dersi almadan muaf olamazmıyım.Çünkü zorunlu değil.
  Öyleyse üniversite hakkım iptal mi edilmiş olur.Yada kazanmış olduğum üniversite bölümümü dondurabilir miyim.Ne yapmalıyım.
  Çok teşekkürler

 6. ben 19 ağustosta açıklanan sınavlar sonunda mezun oldum açıköğretim fakültesine kayıt yaptıracağım ama hala mezunuyet incelemesinde olan öğrenci yazıyor kayıt süresi bitmeden bitermi inceleme şimdiden teşekkürler

 7. hocam 1 eylulde kı ek sınav a gırdım gecen senelerde kı gıbı bır ek sınav daha olacak dıyorlar ders calısmaya sımdıden basladım ama ek sınav olacakmı

 8. 1 eylulde ek sınava gırdım tahımınımce derslerımı verdım ortak dersım vrdı onlarda uc kez gırdıgımızde muaf oluyomusuz edebıyat uc kez gırıldıgınde muaf oluyo dımı ? ve ek sınav sonucu acklandıgında mezunıyet ıncelemesıne alınıcam sanırım bu ne kadr surer tam bı bılgı varmı mezunıyet ıncelemesındeyken yakınımz gdıp cıkma belgesını alabılırmı ? 1 kasıma kadar hakkımız var ama zaman cok uzun dersler baslıyor acıl bılgı verrsenız cok sevınırım ..

 9. Hocam ben maol okuyorum toplamda 235 kredim var duyduguma gore 240 kredi ile mezun oluyorum 7 tanede ortak dersim var ben ünv sonucunda bir ünv qeldi bana kayit yaptircam fakat ek sınav sonucunda 7 Tane ortak dersimden 5 tanesini verdim diyelim 2 tane kaldi ben gecici mezuniyet belgesi alamaz miyim? O 2 ortak derside ünv okudugum halde aralik ayinda aol sinavi oluyor o zaman versem olmuyor mu 1 senem bosa gidecek mi???

 10. merhaba. Ben 2. ek sınava girince mezun olacağım. Kazandığım üniversiteye de kasıma kadar kayıt yaptırabilme hakkım var. Peki üniversiteyi bir şekilde bilgilendirecek miyiz ” bu öğrenci aöl öğrencisi kasıma kadar kayıt yaptırabilme hakkı var” gibisinden bir belge yada sözlü söylememiz gerekiyor mu üniversiteye yoksa direk bu hak elimizde hiçbirşey söylemeden bekleyebiliyor muyuz.?
  teşekkürler..

 11. kasıma kadar vaktimiz var ama durumunu belgelendirmek şartıyla demişler ne ile belgelendireceğiz.?? mezun olmadan mı belgelendireceğiz mezu olduktan sonra mı.?

 12. ben açık lise durumum mezun yazıyor mezun oldum ama duyumlara göre 2 yıllık direk geçiş hakkımı kullanmam için temmuzun 8-18 arası para yatırmam gerekiyomuş çoçuk gelişimi mezun oldum şimdi ben direk 2 yıllık geçiş için kasım 1de para yatırıp ünw. gidebilirmiyim bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler ….

 13. Ben düz lise mezunuyum myo kayıt yaptırmak üzere ankaraya gelmiştim fakat elimde herhangi geçici bir bekge yoktu çünkü alttan dersim vardı liseden, rektörlüğe gittiğimde bana 1kasıma kadar diplomamı getirmek şartıyla herhengi bi zamanda gelip kayıt yaptırabilirsin dedi bu düz lise mezunları için de geçerli değil mi lütfen kesin bir şey söyleyin şu an geçici mezuniyet belgemi aldım ve ankaradayım kayıt yaptırabilir miyim ? Acil cevap ..

 14. bu sene sınavsız geçiş ile tercih yaptım ve yerleştim. Dil anlatım hariç 4 tane ortak dersim kaldı kredim de yetiyor. bu 4 dersi 3.dönem sınavları ile veremezsem üni.ye kayıt yaptırma hakkım olur mu ?

CEVAP VER