Alansız okuyacak Öğrenciler hangi Dersleri Görecektir?

50
5.121 views

blankSiz Sordunuz: Açık Öğretim Lisesine kaydımı Alansız olarak yaptılar. Peki alansız olarak öğrenim göreceğimiz ortak ve seçmeli dersleri nerden ve nasıl görüp öğrenebilirim?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinde Alansız Genel Lise programında, öğrenim göreceğiniz Ortak, Alan ve seçemli dersleri aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak görebilirsiniz.

Alansız Okuyacak Genel Lise Öğrencilerinin Dersleri (ALAN YOK)

 

Ayrıca Açık Öğretim Lisesine Alanlı olarak kayıt olmuş öğrencilerin göreceği dersleri aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

Alan Dersleri Tümü

 

AÖL – Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup ta 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren kayıt yenileyecek tüm öğrenciler alansız (alan yok) sisteme tabi olacaktır.

50 YORUMLAR

 1. Zorunlu derslerde matematik 1 ve 2 var sadece 1 ve 2 yi başarırsak yada muaf olursak mezun olabilirmiyiz yoksa 3 4 5 6 7 8 hepsini mi başarmamız gerekio

 2. Merhaba ben de açık liseye alan yok olarak kayıtlıyım ders seçme işlemi yaparken sadece ortak dersleri secebilir miyim secmeli dersleri de secmek zorulu mudur yeni kayıt yapmıs biri kaç kredilik ders secmek zorundadır simdiden tesekkürler.

  • Ders seçiminde öncelik olarak ortak derslere ağırlık verin. Tüm ortak derslerinizi seçip 30 krediye tamamlanmıyorsa, o zaman eksik kalan kredileri seçmeli derslerden seçin.

 3. Alanım sosyal bilimler 182 kredim var . İkinci ek sınava giremicem aralıktaki sınava girdiğimde mezun olurum diye düşünüyorum ama alan kalktığı için zorlaşacak mış başarısız derselerimde ortak derslerim var onları geçmem gerekiyor mu. Zorunlu dersim yok.

 4. lise son sınıfa geçtim açık liseden okucam son senemi.. alttan iki dersim var açık liseye kaydolduğumdan dolayı alttan derslerim silinir mi yoksa vermek zorundamıyım

 5. 12.sınıfa geçtim ve dışardan okuyacam kredim ne kadar olalıdır ve ortak dersler varmış ortak dersler hakkında kısa bilgi alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

 6. hocam merhaba size sorum şimdi benim alanım genel kültürdü ama artık alansız olcakmıs kredım 150 2 sınavda mezun olacağım ygs lys ye hazırlanmayı düşünüyorum şimdi ben hangilerınden sınava gıreceğim mf mı tm mı ts mı yanı bılmıyorum ben sözel ağırlıklı calısıyorum fakat nasıl olcak yardımcı olurmusunuz _?

 7. mrb hocam bnm şuanda 154 kredim var alanım yok.bu yıl öss ye giricem mezun olmam içi 38 kredim var. ortak derslerim bitti ve son anda ortak matematk 1 koymşlar 2 yi daha önce vermştm. mat 3 4 5 gibi ortak ders var mı aol de bişy yazmıo yardmcı olun lütfn

 8. mrb benim toplamda 192 kredim var ama alan kredim eksik oldugu ıcın mezun olamadım bu doeme alansız olarak grecm sınava ortak derste kımya bıyolojı gordm onlarada gırmek zornda mıyım ?alansızda zorunlu dersler hangisi? alanım TM’ti cvp verrseniz sevnrm tşkler

 9. merhabalar öncelikle sorum şudur 139 kredim var aol de okuyorum bu sene içinde mezun olabilirmiyim alanlı devam ederken eğitimime 6 tane zorunlu dersim vardı şimdi bu 6 dersin üzerine 9 daha koymuşlar 15 tane zorunlu ders cıktı

  • Zorunlu derslerinizi bitirip, toplamda 192 krediye ne zaman ulaşırsanız o zaman mezun olursunuz. 2013-2014 eğitim öğretim yılı 1. dönem itibariyle alanlı kısımdan mezun olamayan (13 dönem ve üzeri )öğrencilerin tamamı bundan sonra eğitimlerine alansız olarak devam edeceklerdir.

  • 23-24 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizinden gün almış (22 Ağustos 1997 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrenciler III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 10. Merhaba ben 13 dönemden fazla oldu TM bölümü olarak devam ediyordum, toplam kredim 195 ama alan kredim yetersizdi ama zorunlu dersimde yoktu şimdi alan kalkmış, peki bu durumda benim karşıma zorunlu dersler çıkacakmıdır? Teşekkürler. ..

 11. mf öğrencisiyim ve bu sene 12. sınıfta açık liseye geçtim ama alan yok olarak görünüyor bunun sebebini öğrenebilir miyim? alanımın fen bilimleri olması gerekmez miydi?

 12. hocam ben alansız okuyorum ortak dersleri verdim fakat seçmeli dersleri hep sözel seçtim( üniversite okumayı düşünmüyordum ) mezun olucam ve şimdi ise sayısal alanda üniversite okumak istiyorum benim asıl sorum seçtiğim sözel derslerden ötürü ygs ve lys de sayısal alanda lise puanı verilmiycekmi

CEVAP VER