İstanbul Büyükşehir Sınırları İçerisinde İkamet Eden AÖL Öğrencilerinin Dikkatine!

12
7.734 views

İstanbul Büyükşehir Sınırları İçerisinde İkamet Eden AÖL Öğrencilerinin Dikkatine!

İstanbul Büyükşehir Belediyesince belirlenen şartları taşıyan ve İstanbul ili sınırları içerisinde yaşayan AÖL öğrencileri 2013 yılından itibaren şehir içi toplu ulaşım araçlarında indirimli tarifeden yararlanabileceklerdir. Öğrencilerin şehir içi toplu ulaşım araçlarında  indirimli tarifeden faydalanabilmeleri için elektronikkart almaları gerekmektedir. Elektronik kart için başvuru şartları ve istenen belgeler aşağıda sıralanmıştır.

Elektronikkart almak için başvuru yerleri ve şartları

Başvuru Yerleri: Elektronikkart başvuru merkezleri.

Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler:

  • Aktif öğrenci olmak (Yeni tarihli öğrenci belgesi)
  • 10 TL Kart bedeli.
  • 20 Yaşından gün almamış olmak.
  • Her hangi bir yerde çalışmıyor olmak. (SGK’dan çalışmadığına dair belge)

 

 

12 YORUMLAR

  1. siz dalgamı geçiyorsunuz.hangi insan 20 yaşından sonra açıktan okuyor diye paso alamıyor.çalışsa ne olacak yol parasınamı yeter.geçinmeyemi askari ücrete tabi olanlar.bu memlekette zaten zar zor geçiniyor.bu kuralları koyanlar bunları düşünmüyormu ya.hanlarda sarayda yaşıyorlar.

  2. lafa gelince okumanın yaşı yok ama indirimli kart için yaş önemli yazık bu ülke bukadar açmı normal vatandaş asgari ücretle zaten geçinemezken bide zorluklarla karşılaşıyor.

  3. 17 yaşından beri okuyorum ve bana çıkarılmaz a.o.l için yok diyorlar . Çıkarıldığını öğreniyorum bu defa da yaş sınırına ulaşmış oluyorum . Bilgili görevliler koyun lütfen. Bu çok sinir bi durum.

  4. 20 yaşındayım açık lise öğrencisiyim indirimli karttan 20 yaşımı doldurduğum için yararlanamıyorum bu ne biçim iş ya bi gelirim de yok hayvan gibi fiyat koyuyorsunuz insaf biraz ya bütün ilgili birimlere şikayetimi edicem sizde edin arkadaşlar devlet sen ben gibi bir çok kişiyi ayakta götürüyor

  5. 30 yaşındayım ve herkes gibi yaş sorunu yaşıyorum. İlgili yetkililer cevap yazsın bu sorumuza: lise de paso için neden yaş sınırlaması var 20 yaşı hangi statüye göre belirlediniz. 45 yaşındaki adam açık öğretim fakültesinde paso alabiliyor ama. neye göre belirliyorsunuz bunu? lise de olmaz ünüversite de öğrenci sayılısın ama.

  6. Madem lise açıköğretim öğrencisi 20 yaşında olması gerekirken niye o zaman üniversite açık öğretim okuyanlarda yaş sınırı yok bu hakmi şimdi soruyorum size ikiside aynı okuma değil mi…

CEVAP VER