Kitaplardaki hangi Konulardan sorumluyuz ?

30
6.621 views

blankSiz Sordunuz:  Kimya 1-2 kitabı bildiğiniz gibi tek kitap. Peki Kimya 1 dersi  yada Kimya 2 dersi hangi üniteleri kapsar?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesi Kitap içeriklerinin kapsam ve açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Açık Lise Biyoloji 1-2 Kitabının ilk 1. ünitesi I. dönemi, Son iki ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Açık Lise Kimya 1-2 Kitabının ilk 2 ünitesi I. dönemi, Son iki ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Açık Lise Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi 1-2 Kitabının ilk 3 ünitesi I. dönemi, Son 2 ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Açık Lise Dil ve Anlatım 5-6 Kitabının ilk iki ünitesi Dil ve Anlatım 5 son ünitesi ise Dil ve Anlatım 6 olarak okutulacaktır.
Açık Lise Dil ve Anlatım 7-8 Kitabının 1-129 Sayfayalar Dil ve Anlatım7, 130-214 Sayfalar Dil ve Anlatım8 olarak okutulacaktır.
Açık Lise Ekonomi 1-2 Bu ders notunun ünitelerinin tamamı Ekonomi 1 ve Ekonomi 2 olarak okutulacaktır.
Açık Lise İngilizce 3-4 Kitabının ilk 2 ünitesi I. dönemi, Son iki ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Açık Lise Mantık 1-2 Kitabının ilk iki ünitesi I. dönemi, Son üç ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Açık Lise Milli Güvenlik 1-2 Bu ders notunun ünitelerinin tamamı Milli Güvenlik 1 ve Milli Güvenlik 2 olarak okutulacaktır.
Açık Lise Sanat Tarihi 1-2 Kitabının ilk 5 ünitesi I. dönemi, Son 4 ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Açık Lise Trafik ve ilk yardım 1-2 Kitabının ilk 4 ünitesi I. dönemi, Son üç ünitesi ise II. dönemi kapsar.
Kapağında Matematik 3 yazılı olan ders notunun 1.ünitesi Matemetik 4 olarak 2.ve 3. Üniteleri Matematik 5 olarak okutulacaktır.

Diğer kitapların (üzerinde tek sayı olan Matematik1, Fizik1, Kimya1, Coğrafya1 gibi vs.) Tüm konularından sorumlusunuz.


30 YORUMLAR

 1. ya ben geometri 1 geçemedim..2. dönem ders seçimi yaparken tekrar seçtim..ama anlamadığım nokta geometri 2 den sorumlu olur muyum ??cevabınız için şimdiden teşekkürler

 2. merhaba admin ben yukarıda yazılı olanları okudum fakat ben tarih-1 kitabın hangi dönem ve ne kadarından sorumluyum anlayamadın yardımcı olur musun teşekkürler

 3. 9.sinif 3 ocaktaki ilk sinavda tarih3 cografya2 matematik1 ve2 edebiyat3 kitaplarindan nerden nereye sorumluyuz lutfen yardim hepsini çalışmaya çalışıyorum çorba oluyo hepsi 🙁

  • Matematik 10 ders kitabının ilk 1, 2 ve 3.ünitesi Matematik 3, son 4 ve 5. ünitesi Matematik 4 dersi içindir. Tarih 3 ve Biyoloji 3 kitabının tümünden sorumlusunuz.

 4. ya ben matematik 3 dersini istedim kitap olarak bana ortaögretim matematik 10. sınıf ders kitabı geldi buna çalışmam mı gerek yoksa yanlış kitapmı bi yardımcı olurmusunuz

 5. Mat birden daha önceki senelerde sorulan sorularda üçgenlere kadar sorulmuş busene de öylemi olacak yoksa yukarıda yazıldığı gibi bütün konulardan mı sorumluyuz ?

 6. Matematik ,biyoloji,kimya dinkulturu,dil ve anlatım,saglik bilgisi,turk edebiyati,geometri,ingilizce,cografya, bu derslerden hangi unutelerden sorumluyuz

 7. slm ben matematiği tam olarak anlamadım 10, sınıf öğrencisiyim ama kitabımın üzerinde 3 ve 4 yazıyo kitabın neresine kadar sorum luyum erken cavap verirseniz iyi olur

 8. merhaba bende ingilizce 1 2 ve 3, kimya ve fizik 9, matematik 9 ve 10, dil ve anlatım 2 ve din kültürü ve ahlak bilgisi 3 kitapları var. Bu kitaplardan nereye kadar sorumluyuz bir bilginiz varmı acaba??

 9. Hocam bisy sorcam bende acik liseye yazildim 12 kitap verdiler 4 danesi 2 donem galipa bnm an lamadigim sey 8 kitap var 1 donem bu 8 kitaptan bu ay sorum lumuyuz?

CEVAP VER