MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİMDEN LİSESİNDEN AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE GEÇİŞ İŞLEMİ

101
6.145 views

blankMAÖL Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri isterlerse AÖL Açık Öğretim Lisesine geçiş yapabilirler. MAÖL Meslekî Açık Öğretim Lisesinden AÖL Açık Öğretim Lisesine geçmek isteyen öğrenciler, MAÖL Meslekî Açık Öğretim Lisesinden AÖL Açık Öğretim Lisesine geçmek istediğine dair dilekçesini (dilekçe kanuna göre) doldurduktan sonra, bulundukları yerdeki Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarına başvuracaklardır.

 

Not:
1. MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş işleminde başardığınız derslerden elde ettiğiniz kredi miktarında meslek dersleri gözardı edildiğinden düşme olabilir. Ancak Dönem değerinde her hangi bir değişiklik olmaz.

2. MAÖL – Meslekî Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçişler Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme dönemlerinde yapılmaktadır.

3. Mesleki Açık Öğretim Lisesine MAÖL 2011 ve daha sonra kayıt olan öğrencilerin dosyaları kayıt olduğu okulda, daha önce kayıt olan öğrencilerin dosyaları ise MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde (Ankara) saklanmaktadır.

Bu durumda, geçiş işlemini yapan okul, öğrenci 2011 ve sonrasında kayıt olmuş ise (öğrenci dosyası ilk kayıt olduğu okulda ise) öğrencinin dosyasını ilk kayıt olduğu okuldan istemesi gerekmektedir.

Ancak öğrenci 2011 yılından önce kayıt olduysa (öğrenci dosyası Mesleki Açık Öğretim Lisesi arşivinde ise) geçiş işlemini yapan okul dosya istemeyecektir.

4. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin dilekçelerine velileri imza atmalıdır.

5. Dilekçe örneği için buraya tıklayınız.

101 YORUMLAR

 1. Ben 12. Sınıfta örgün eğitim den maöle geçtim. Yüz yüze derslerde başarılı olmadığım için aöle gecicem geçişler Ağustos ta oluyormuş. Ağustosa kadar yüz yüze eğitime devam etmezsem bir sorun olur mu ?
  Birde;
  Maolde 2 dönemden fazla kaydı olan aole geçemez diye duydum doğrumu dur yardımlarınızı bekliyorum 🙂

  • Ben orgun egitim 11.sinif bilişim okuyorum.
   Mesleki açık liseye geçmek istiyorum 12.sinifta
   Ama bilişim bölümünden sınıf yok.
   Bende elektrik bölümüne geçmeyi planlıyorum.
   Sınıfı gece bildirim miyim sizce bilgilendirirmisiniz.

 2. merhaba ben 3 defa aol ye kayıt yaptım we 3 sınawa girdim kimya gibi zorunlu dersden bşarısız oldgum için bıraktım şuan telrara kayıt yaptırdım aol e ama maol e gecsem benim için hngisi dh iyi olur çünkü çocuk gelişm okumak istyorm ileriki zamanlarda

 3. Ben suan maöl de okuyorum yuz yuze egitim goruyorum 11.sinifim 72 kredim var toplamda aöl e gecis yapmak istiyorum gecis yapmam icin kayit yenileme tarihi ni beklemem gerekiyormuş fakat ben kayıt yenileme tarihine kadar okula gitmezsem bi sorun olur mu yani yine 11.sinifin sınavlarına mi girerim yoksa 10.sinif mı onu anlayamadim

CEVAP VER