Silik Konumdaki Öğrencilere Duyuru!

1
1.145 views

Açık Öğretim Lisesine daha önce kayıt yaptırıp Silik Öğrenci Konumuna düşmüş Öğrencilerin Dikkatine!

Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre iki dönem üst üste kayıt yenilemeyen AÖL öğrencileri SİLİK duruma düşmektedir. Açık lisede Silik ifadesi Açık Öğretim Lisesinden kaydın silinmesi anlamına gelmemektedir. Bu durumdaki AÖL öğrencileri, hem Yeni Kayıt hem de Kayıt Yenileme dönemlerinde kayıt (Silik Form C) işlemlerini yaptırabilirler.

Bu durumdaki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri,
-Açık Lise Kayıt Yenileme dönemlerinde kayıt işlemi için T.C. Kimlik Numarası ile ilgili bankalara (Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank) Kayıt Yenileme ücretini,
-Açık Lise Yeni Kayıt dönemlerinde kayıt işlemi için T.C. Kimlik Numarası ile ilgili bankalara (Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank) Yeni Kayıt ücretini yatırarak irtibat bürolarına başvurmaları yeterli olacaktır.

Not: 2000 yılından önce AÖL- Açık Öğretim Lisesine kayıt olmuş ancak daha sonra hiç Kayıt Yenileme işlemi yaptırmamış olan öğrencilerimizin T.C. Kimlik Numaraları sistemimizde kayıtlı olmadığından, bankaya kayıt ücretini yatırdıkları halde sistem kayıt işlemleri için izin vermemektedir. Bu durumdaki öğrencilerimiz, 444 83 83 nolu telefonu arayıp Kimlik Bilgilerini beyan ederek, veya kimlik fotokopisini, aciklise@meb.gov.tr e-posta adresine göndererek ya da kimlik fotokopisini 0 312 296 94 92 ye faks çekmek suretiyle bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdırlar. Sistem, ancak bu işlem yapıldıktan sonra kayıt işlemlerine izin vermektedir.

1 YORUM

CEVAP VER