Açık Lise 2014 ek sınav ne zaman?

667
48.659 views

blankSiz Sordunuz: Merhaba, Ben şu an AÖL Açık Öğretim Lisesine devam etmekteyim ve 156 kredim var. Bu sene ek sınav yapılacak mı ve  Açık Öğretim Lisesi ek sınavına girebilir miyim?

Biz Cevapladık: Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi ek sınavları 3. sınav sorasında yoğun istek olması durumunda gündeme gelmektedir.

Geçmiş yıllarda ek sınavlar yapılmıştır. Peki 2014 yılında Açık Lise ek sınavları yapılacak mı?

III. Dönem sonunda mezuniyet aşamasına az bir kredisi kalmış veya bir üniversiteyi kazanmış ama mezun olamamış 8. Dönem ve üzeri öğrencilere 27 Eylül 2014 tarihinde 2 oturum halinde büyükşehir statüsündeki illerimiz ile coğrafi duruma göre belirlenen bazı illerimizde bir ek sınav yapılacaktır. 2014 ek sınav duyurusu için buraya tıklayınız.

 

Not:
1.
Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt tarihinde üniversite kayıtlarını yaptıramayacak AÖL ve MAÖL öğrencilerine YÖK kararı ile  kayıt hakkı kazandıkları programın kontenjanları dikkate alınmadan, 7 kasım 2014 tarihine kadar kayıt olma haklarına sahip olacaklardır. İlgili yazı için  tıklayınız.
2. Üniversiteyi kazanmış ancak kayıt için “ilgili makama” hitaben mezun olabilir yazısını kabul edecek üniversitelere verilmek üzere halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden alınabilecek yazı için buraya tıklayınız.

3. Mesleki Açık Öğretim Lisesinde dönemini tamamladığı halde alan/dal derslerinden başarısız dersi bulunduğu için mezun olamayan, özellikle bir üniversiteye yerleştirmesi yapılmış öğrencilere ek sınav hakkı tanınmıştır.

MAÖL Öğrencilerine Ek Sınav Hakkı Verilmiştir! Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

 

2014 ek sınav duyurusu için buraya tıklayınız.

667 YORUMLAR

 1. Admin 2. Ek sınav olacak mı lütfen 2. Ek sınav olsun yoksa üniversiteye gidemeyeceğiz geçen yıllarda olmuş 2. Ek sınav bu yılda olsun 2. Ek sınav ne olur tanıyın bizede o imkanı yoksa 1 senemiz boşa gidecek….lütfen cevap yazın….

 2. 2 zorunlu dersim var. 3. defa girsem muaf oluyorum. 2.ek sınav talep ediyoruz. üniversiteyi kazandım ama ek sınav kayıt tarihini kaçırdığım için mağdur oldum. lütfen bir ek sınav daha..

 3. ek sınav yapıl dı çok teşekkür ederiz.Fakat 9 dersi bir anda girdm ve beynim almaz hale geldi üstüne üslük de dışarda öyle sesler geldi ki bütün dikkatim dağıl dı yer delme maktabıyla ses yapıl dı açık tan okuyan ögrencilere saygı yitiril dimi bir telefon yüzün den sırada bekletiliyoruz fakat dışar dan gelen onca sesi çekmek durumun da kalıyoruz ve bunlar la birlik te daha nice sıkıntılar çektim lütfen anlayış biz bu ülkenin insanlarıyız tüm yetkilileri buradan uyarmak ve yardım cı olmalarını diliyorum ben büyük ihtimalen bitirdim fakat geride benim gibi binlercesi var sadece sizden istedigim lütfen analyış ve daha duyarlı bir egitim

 4. Selamün Aleyküm.2. ek sınav için tek ders sınavı diye bahsedilmiş ben 147 ‘yi aradığımda 30 olabilir dendi fakat tek ders sınavı denince sadece tek bir ders seçimi yapılabileceği geliyor akla doğal olarak.2010 dan bu yana 2. ek sınavlar en fazla 24 kredilik yapılmış sizce bu senede mi aynı şekilde yapılır? yapılmazsa hakikaten benmle birlikte bi çok insan mağdur olcak.

 5. hocam yanlış anlamadıysam ekim 19 Ankara’da ek sınav varmış ben bu sınava girebiliyomuyum hocam 116 kredim var 8 döneminde üstündeyim eğer girebiliyorsam ne yapmam gerekiyor beni bu konuda bilgilendirirseniz
  çok memnun olurum hocam

 6. Üniversiteyi kazandım ama mezuniyet incelemesinde olan öğrenci Yazıyo ne yapmam lazım.üniversiteye kayıt yapacam
  Lütfen bilgilendirin ACİL….

 7. hocam günaydın sizden bir şey öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim a.ö.l de bir dönem de en fazla 30 kredi alınabiliyordu şimdi duyduğuma göre bu 35 kredi ye yükselmiş bu doğru mu ben derslerimi seçtim ama maksimum 30 kredilik ders seçebildim bunun cevabını istiyorum sizden

 8. hocam bir konu hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum ocak 5 te ygs kayıtları başlıyor benim en geç 2015 ek sınavları ile birlikte liseyi bitiriyorum inşallah bitirdikten sonra ben ygs puanı ile üniversite kayıt yaptırabilirmiyim sizden aldığım bilgiye göre kayıt yaptırıcam

 9. Üniversite ye gidebilmem için ek sınava girmem gerekiyor bu sene yapılcakmı ve sınava gırmek istediğini ili ben secebiliyormuyum… Lütfen cevap verin ..

 10. Ben lise 3’te yıl sonunda kaldım açık öğretime yazılmak istiyorum açık öğretime kaybolursam lise 3 ü tekrar okumak zorundamıym yoksa lise 4 ten mi devam ederim?

 11. Merhaba, ben aöl 9.sınıf öğrencisiyim.10.sınıfta normal okula geçmek istiyorum tabi eğer 4. yani ek sınav olursa.Çünkü olmazsa geçemem gibi bir şey.
  Geçen sene ki ek sınav kasımda olmuş eğer bu sene de kasım gibi olursa ben nasıl okula gideceğim?
  Giderim evet de 1.sınavları kaçırmış olacağım, ne yapmam lazım?

 12. 8-9 agustosta yapılacak sınav sonuçları 18 eylulde açıklanıyor . Okullar açıldıktan 1 hafta sonra başlanabilecek. Herkesten rica ediyorum. Magdur olmamak için alo 147 yi arayin ve sınav sonuçlarının daha erken açıklanması için talepte bulunun. Böylece ek sınava kalma durumu erken velli olur ve bize tanınan kayıt süresini kaçırma riski azalır. Bu yazıyı okuyan herkes paylaşsın ve daha çok kisiye ulasalim. Ne kadar çok talep olursa bizler için o kadar iyi.

 13. Merhaba ben son donemdeki terör olayları nedeniyle 3. Sınava giremedim su an askerdeyim izin vermediler can güvenliğiniz için acaba ek sınava girebilirmiyim donemim 9 kalan kredim 38 hic zorunlu dersim yok

 14. Ben 12 eyluldeki ek sinava giricem suan 173 kredim var . Univerisete kazandim. Kayitlar 6 ekimee kadar uzatilmis . Ama 54 ktkredim eksin .
  1 tane ek sınavla verebilmem imkansiz zaten 40 kredilik bi sinav. Ben istanbulda yasiyorum. 3. Ek sinav varmi ? Varsada her yil ankarada oluyormus istanbulda olma gibi bir durum varmi lutfen yardimci olurmusunuz.
  Üniye gidemicemmi bu durumda. Kimse bir bilgi vermiyor artik gercekten napcagmizi bilmiyoruz benim gibi olan cok magdur ogrenciler var.bir bilgi verirseniz bizimde icimiz rahat etse .

 15. ben tastiknameli öğrenciydim aciktan okuyorum yüzyüze meslek derslerin var okula gidiyorum staj gorucem
  şimdilik kredim168 ocaktaki sinava giricekmiyim

 16. Merhabalar son sinavla birlikte benim kredim 192 yi geciyor ben 6 donem tamamladim 7 ve 8 donem derslerim var bu donemlerde zorunlu derslerden haroc secmeli ders vermek zorundamiyim butun zorunlu derslerimi 7.donemde alabilirmiyim

  • Mezun olabilmek için zorunlu tüm derslerinizi bitirmek zorundasınız. Bulunduğunuz dönem ve alt dönemlerinden ders seçebilirsiniz. Toplam döneminiz en az 8 olmadan mezun olamazsınız.

CEVAP VER