Açık Lise Ders Kitaplarını nereden alacağım?

45
36.140 views

blankSiz Sordunuz:  Ben AÖL Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptırdım. Ancak ders kitaplarımı nereden alacağımı bilmiyorum. Açık Lise kitaplarını nerden ve ne zaman alabilirim.

Biz Cevapladık:  Kayıt sırasında size verilen şifrenizle Öğrenci Girişinden öğrenci panelinize girerek sınavda gireceğiniz dersleri seçmeniz gerekir. Derslerinizi seçtikten sonra seçtiğiniz derslerin çıktısını alarak kayıt olduğunuz Okuldan ve diğer Açık Lise kayıt Bürolarından alabilirsiniz.

Aöl Öğrencilerinin çoğu, Açık Öğretim Lisesi ders kitaplarının yetersiz kaldığını ve Açık Lise yardımcı kitaplara ihtiyac duyduklarını ve Açık Lise yardımcı kitaplarının olup olmadığını bize sormaktadırlar. Açık Lise yardımcı kitaplarını ilk ve tek olarak İlayda Açık Lise Yayınları çıkartmıştır. Bu AÖL yardımcı kitapları Açık Lise öğrencileri için emsalsiz ve mükemmel bir kaynaktır. Açık Öğretim lisesi yardımcı kitaplarına altaki linklerden ulaşabilirsiniz.

www.aciklisekitap.com
www.aciklisekitap.net
www.acikogretimkitaplari.net
www.acikogretimkitaplari.com
http://kitap.ilayda.com.tr

45 YORUMLAR

 1. merhaba.önümüzdeki ağustos ayında mesleki açık öğretim lisesinde olan kaydımı açık öğretim lisesine aldırıp silik olan öğrencilik durumumu aktif hale getireceğim.9.sınıfı bitirdim fakat 10.sınıftan terkim.sorum şudur ; tekrar 10.sınıftanmı devam edeceğim?

 2. ilayda açık lise yayınlarını aldım gerçekten çok işe yarıyor. Daha önce çıkmış sorulara bakmak çok mantıklı çünkü gireceğin sınavda hep onlar çıkıyor. Karşılaştırırsanız farkı anlarsınız paranız boşa gitmiyor.

 3. acık üniversitede bankacılık ve sigortacılık okucam bunların yüz yüze egitimleri oluyormu işletme iktisatın var
  aynı dersler var iktisatla işletmenin beliriedği yerdeki üniversitelerde dersler veriliyormus brnde girebiliyomuyum acaba

 4. Ben izmir karabaglar da oturuyorum karabaglar halk egitim merkezinden kitap almak için gittim ve bana 2 tane kitap verdiler diger kitaplrımıda haziranda alabilirmişim sınav mart ta ben nasıl calışacagım inan sisteminiz cok sacma şikayet etmek istiyorum nereye başvurmalıyım

 5. Açık öğretim kaydimi yeni yaptım ama kitaplarımı nerden alacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 6. Merhaba
  Yaklaşık 12 yıl önce Açıköğretim meslek lisesi bankacılık bölümünü okuyordum fakat bitirmeden bırakmak zorunda kaldım kaydım silindi. Tekrar kayıt olurken düz liseye geçiş yapabilirmiyim?Diplomam kayıp daha önce verdiğim evraklar arasında diplomam vardı şimdi tekrar isterseler ne gösterebilirim?

  • – AÖL sistemi Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altında bulunan Ders Bilgileri ( Alınan ) kısmına tıklayarak menü seçeneğinin açılmasını sağlayınız
   – Açılan bilgilerin üstten en sağında bulunan ” Dönem Dersleri ” kısmını açınız
   – ” Öğrenci seçilen dönemde aldığı dersler ” ekranı açılacaktır .”dönem seçiniz ” kısmından 2017/1 dönemini açınız. Açılan ekranda görülen dersler 1. dönem sınava gireceğiniz derslerdir. 2017/1 demek 2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem demektir.

CEVAP VER