Açık Lise Ders Seçme işlemi Sorunu?

11
1.360 views

blankSiz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesinde 7.dönem örgencisiyim kaydımı bugün yeniletmeme rağmen ders seçme işlemi yapamıyorum. Öğrenci panelimde ders seçme butonu yok. Ben ne yapabilirim? Normalde kaydım yenilendikten sonra hemen ders seçebiliyordum. Neden ders seçme açılmadı?

Biz Cevapladık:  Evet sizinde belirtiğiniz gibi önceki dönemlerde kaydını yanileyen öğrenciler hiç beklemeden derslerini seçebiliyorlardı. Ancak bu dönem çeşitli sebeblerden dolayı bir gecikme oldu.

Yeni kayıt olan öğrencierin ders seçme işlemi ise kayıt evraklarının  Ankara’ya gönderilip Açık Lise Müdürlüğü tarafından kontrol edilip onaylanmasından sonra ders seçme işlemlerini yapabileceklerdir.

Not: Şu an itibari ile ders seçme ekranı açılmıştır.

11 YORUMLAR

  1. kayıt yenileme yaptım ama ögrenci grişimde ders şeçme yapamıyorum nedenını ögrenebılırmıyım veya sımdı benım ne yapmam lazım yardımcı olabılırmısınız bana

  2. slm dün ders seçimi yaparken sistem gitti ve sadece 25 kredilik ders seçebildim bugün baktığımda durumunuz ders seçmek için uygun değildir diye gösteriyor 30 kredilik seçmek istiyorum ne yapmam gerekiyor ya da sistem düzelirmi

  3. Ben ders secme islemi geldiginde yogunluktan dolayi 3ders secebildim suandada bittigi icin secemiyorum sistemde secmemis bunun cozumu yokmudur tesekkurler

    • 2013-2014 Öğretim Yılı II. dönem sınav bilgileri YEĞİTEK Ölçme ve Değerlendirme Daire Başkanlığına teslim edilmiş, sınav organizasyon süreci başlamıştır. Bu nedenle ders seçimi veya sınav yeri değişikliği vb. taleplere cevap verilmesi mümkün değildir.

  4. Merhaba kolay gelsin admin 2013 de kayıt olmuştum hiç bir sınava girmedim kayıt da yenilemedim doğal olarak kaydım silindi.Kayıt yeniledim şuan da aktif im.Yanlıx şöyle bi sorunum var ders seçme butonu henüz yok acaba ders seçme zamanları mı var yardımcı olursan sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

CEVAP VER