Açık Lise Ders Seçme Listesindeki Dönem Nedir?

120
14.948 views

Siz Sordunuz:  Ders seçim ekranındaki bulunan ders seçme listesindeki dönem 1 mi seçmemiz gerekio nedir 1/2/3/4/5/6 olan ?

Biz Cevapladık:  Derslerin yanında 1 yazanları bu dönem, 2 yazanları ise ikinci dönem seçmeniz daha mantıklı olur. Dersleri her zaman  sırayla seçinki daha sonra 2 yazanları seçersiniz. Açık Lise 2. dönem ders kitapları genelde 1. dönem ders kitablarının devamı niteliğinde olduğu için konuların başını kaçırmamış ve böylelikle kafanız karışmamış olur.

120 YORUMLAR

 1. Ben liseyi 2003 bitirdim ama mezun olamadım bu sene açık liseye yazıldim kredim 172 çıktı toplam donem 8 yazıyordu bu gün sınava girdim şimdi toplam donem 7 yazıyor 22 tane zorunlu dersim var . BENDE ek sınavlara girip bu sene mezun olabilirmiyim

 2. ben maol elektrik elektronik okuyorum
  alan kredim 132
  ortak ve seçmeli 132
  sistemde görünen dönemim 11 ve halen bana
  dönemin eksikmiş diyorlar sorumun cevabını
  bana Allah rızası için söylermisiniz.ben ne yapabilirim

 3. donemlerimin yaz dönemi olmazlum diyorlar
  yaptıkları hesaba.göre 7 dönemim var
  30 ocakta kayıt yaptım dönemim 8 oldu ne zaman mezun olurum.
  yazarsanız minnettar kalırım saygılar

 4. admin bey elektrik elektronik bölümünde
  ortak ve seçmeli derslerin kredisi 116
  alan derslerin kredisi ise 132 olması gerekmiyormu
  benimde ortak ve seçmeli kredim 132
  alan.da 132

 5. Merhaba,
  Ben 9.sınıfı örgün olarak okudum daha sonra açık öğretime geçtim 76 civarı kredim vardı. AÖL sınavlarına 3-4 defa girdim ve kredim 100 e yükseldi.Daha sonra tekrar örgün eğitime geçmek istedim 11.sınıftan başlayabileceğimi söylediler fakat meslek lisesi olduğu için 10.sınıftan başlamak zorunda kaldım.Bu yıl 10.sınıf bitti ve 11.sınıfa geçti.Tekrar açık öğretime geçmek istiyorum.Acaba kaç kredim vardır ve kaçıncı dönemdem devam edicem ?
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 6. ben 2 yılda bitirmek istiyorum ama bitirmek için 8 dönem zorunlu deniliyor krediyi tamamladım diyelim dönem işini nasıl halledicem
  (9.sınıfım 15 yaşındayım)

 7. merhaba , ben bu yıl örgün eğitimden açık liseye geçiş yaptım ve 178 kredim var , vermek zorunda olduğum ders sayısı 10 ama otomatik ders seçiminde 15 ders verilmiş buda 35 kredi yapıyor 10 kredilik iki dersi çıkarsam sorun olur mu? her dönem 30 kredilik ders almak zorunda mıyız?

 8. Slm kolay gelsin bn bi dönem okudum bi süre uzak kaldım ve snra bıraktım snra tekrar başladım açık liseye şuan kredim az yani 61 ve okuduğum dönem 13 aolda okuduğum dönemde 13 bu nasıl oluyo ve bn ne zman mecun olucam admin bna bi cvp verirmiisn lütfen gerçekten bu açık lise kafamızı karıştırıyo normal lide gbi değil bş cvp admin lütfen

 9. Merhabalar benim seçmeli +ortak kredim 111 dönemim 8 toplam dönem14 yazıyo kaç senede bitiririm muaf derslerim var ama dil ve anlatım diğer derslerimi geçmişim

 10. hocam benim anlamadığım bir şey var

  şimdi normalde 1 yılda 2.dönem var tamam 3.dönem ne oluyor? diyelim 1 yılda 2 sınava girdim 3.dönem sınavı diğer yılın sınavına önceden mi girmiş oluyorum ?

  kafam çok bulanık hocam izah edin lütfen…

 11. merhaba ben liseyi bitirdim, 1 yıl da sınıf tekrarı yapmıştım toplamda 5 yıl lise okudum. alttan dersim olduğu için açık liseye geçmek zorunda kaldım. örgün eğitim hakkım bitmiş oldu. şimdi sistemde toplam dönem 11 aölde okuduğu dönem 1 yazıyor ve kredim 220 zorunlu ders sayısı da 6.yeni kayıt yaptırdım aralıkta sınava giricem,bu durumda ne zaman mezun olurum?

 12. Ben 10.sınıfım. Anadolu lisesinde okuyorum şu an. Ortalamam diğer yıllara göre bu yıl düştü,devamsızlığım da yüksek. Örgün eğitimden açık liseye geçmek istiyorum. ne zaman mezun olurum ya da 10. sınıfı açıktan okuyup tekrar 11 ya da 12 de örgün eğitime devam edebilir miyim. Edersem de açığa geçmeden okumuş gibi aynı düzeyden mi başlarım.

 13. anadolu lisesi 12. sınıf okuyodum. şimdi aöl’ye geçtim ve kredim 261 olarak görünüyor. ders seçme kısmında bir sürü ortak felsefe, tarihi dersleri vs. var. onları seçmek zorunda mıyım? seçmezsem yoksa sadece türk dili ve edebiyat sınavına mı girerim?

CEVAP VER