Açık Lise KPSS Sınavına Kimler Girebilir?

25
2.029 views

Siz Sordunuz: Ben Açık Öğretim Lisesine hala devam etmekteyim ve henüz mezun olmadım. Peki ben 2012 KPSS sınavına mezun olmadan girebilirmiyim?

Biz Cevapladık: Bu aralar bize sıkça gelen sorulardan biriside Açık Lise öğrencilerinin KPSS sınavına girip giremeyeceği sorusudur.
2012 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı 23.09.2012 tarihinde yapılacaktır. 2012 KPSS sınavına AÖL Açık Öğretim Lisesinden mezun olmuş öğrencilerle birlikte  23.09.2014 tarihine kadar mezun olabilecek öğrenciler girebileceklerdir.

25 YORUMLAR

 1. Ben kpss başvurumu yaptığımda henüz aöl den mezun olmamıştım başvuru yaptıktan 1 ay sonra kredilerimi tamamladım ve mezun oldum sınava mezun bi şekilde girdim sorum şu tercih yapmam için mezun durumda olmam gerektiğini duydum birkaç yerden şimdi ne yapmalıyım tercih başvuru tarihinden önce mezun durumda olduğumu belgelemem mi gerekiyor ? lütfen yardımcı olun ne yapmam gerektiği hakkında hiç bir bilgim yok.

 2. merhaba ben acık öğretim okuyorum kpss girdim 78 aldım daha tercihde sıkıntı yaşıyorum mezuniyet tarihi istiyor daha mezun omadım ne yapmalıyım ?

 3. merhaba. ben açıktan liseyi okumak istiyorum. sorum: Bu açık lisede kaliteli meslekler olunabilinir mi? en yüksek ne olunur? yada orta durumda ne olunur? kaliteli üniversitelere gidilir mi??yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Merhaba,kpss kazandık varsayarsak ama liseyi bitiremedik bu durumda ne olur?Kpss sınavım iptal mi oluyor?.Yardımınız için tşk ederim…

 5. meraba kpssye girebilmek için herhangi bi krediye ulaşabilmek şartı varmı ve mesela diyelim ki ben kpssyi kazandım ama mezun olabilmem bir kaç yıl sürdü bu durumda ne olacak yani kazandıktan sonra diplomayı ne zaman alırsam alayım farkedermi

 6. merhaba ben maol öğrencisiyim !

  ben 1 donem okudum toplam kredim 45 ve okulda gordugum derslerin elektrik hacric hepsini verdim!
  ben kpss ye girebilirmiyim kredim toplam 45

  2:mesela okuldaki derslerimi tamamladım mezun olmaya geldim ama kültür derslerimden bir kaçını kaldım mezun olabilirmiyim

  • 2014 KPSS girebilirsiniz. Derslerden kalmanız önemli değil. Önemli olan toplamda 240 krediye ulaşmanız ve hiç zorunlu dersinizin kalmaması.

 7. mrb ben a.ö.l, 8. dönemdeyim kredim 64 ben nezaman mezun olurum ve kpss sınavlarına girebilirmiyim veya nezaman girerim yardımcı olursanız sevinirim artık diplama almak istiyorum

CEVAP VER