Açık Lise Sınav İlini Değiştirmek İstiyorum Ama Nasıl Değiştireceğim?

15
3.390 views

blankSiz Sordunuz:  Benim kütüğüm Karabük Ovacık olarak kayıtlı. Ancak 2 yıl boyunca İzmir ilinde ikamet edeceğim ve Açık Lise sınavlarına İzmir ilinde girmek istiyorum. Sınav ilini nasıl İzmir ili olarak değiştirebilirim? Adres İli ve Sınav İli Bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Biz Cevapladık:  Açık Lisede Sınav İli  Açık Öğretim Lisesi tarafından merkezi sistemle yapılan sınavlara gireceğiniz il veya ilçeyi ifade eder. Adres ili ve sınav ili bilgileri, öğrenci girişinden öğrenci panelinize girerek değiştirebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından Öğrencilere daha iyi ve kaliteli hizmet etmek amacı ile yakın zamanda sınav merkezi 81 il iken, bugün 362 il ve ilçe merkezine yükseltilmiştir.

Sınavlara en az 35 gün kala internet üzerinden sisteme girerek kendiniz ya da Açık Öğretim Lisesi İrtibat Büroları aracalığı ile değişiklik yapabilirsiniz.

15 YORUMLAR

  1. ben hollandadan geldim burda lise son sınıfı okumam gerekiyor kayıt yaptırdım 2.dönem kayıtlarına yetişebildim kısaca ben şimdi 1.dönem okumadım 2.dönemde basladım şimdi ders seçtm bütün ünıteden mı sorumluyum yoksa son ünıtelere mı calişacağım seçtiğim bütün derslerın kitaplarının bütün konularından mı yoksa mesela sosyolojıde ıkı unıte var ıkısınede mı yoksa sadece ıkıncı unıteye mı calışacagım acil cevap lütfen

  2. Açık öğretim düz lise öğrencisiyim şuanda 104 kredim var 2. ve 3. dönem sınavları sonucunda 164 krediye sahip olucam 2013 YGS sınavına başvuru yapabiliyormuyum yani mezuniyet şartları diyor 192 kredi dıyor o hariç tüm şartlar tamam 19 yaşındayım 8 dönem olmuş bu başvuruyu yapabilirmiyim normal lise ögrencılerı mezun oldukları belli değilken ocakta giriyorlar sınava aynı şey bizim içinde geçerlimidir yoksa 1 senem dahamı boşuna gidicek..

  3. ben adanada lise 1ilk kaydimi yaptirdim ve suan adanada olmadigim icin ve sinav gunu baska bir dehirde sinava girsem olurmu?oluyosada ne yapmaliyim nasil yapmaliyim?????

  4. Şuanda adres ve sınav ilimi değiştiremiyorum. Ne zaman değiştirebilirim? Bazı sitelerde sınava 55 günden az kalan bi sürede değişiklik yapılamayacağı yazılmakta. Burada ise 35 gün denilmiş. Hangisi doğrudur acaba?

  5. Admin şimdiye kadar hiç açık lise sınavlarına girmedim öğrenci numarası vs. bi bilgim yok kaydım dönük gözüküyor seneye örgün öğretim okumak istiyorum şansım varmı

  6. Merhaba . Üniversite için 24 Eylülde Trabzon da olucam. Fakat ben Tekirdağ da yaşıyorum. Girmem gereken ek sınav var kaydımı nasıl yapmam gerekiyor ?

    • Öğrencilerin Ek Sınava girebilmesi için katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılmayacağından dolayı MUTLAKA Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek, öğrencilik durumlarını Ek Sınav için aktif duruma getirmeleri ve ek listede bulunan sınav merkezlerinden birini seçmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER