Açık Liseye Kayıt Oldum ama hala ders seçemiyorum?

6
1.462 views

Siz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesine kaydımı yaptırdım. Öğrenci sayfamda durumunuz hala aktif değil yazıyor. Ders seçme ekranı aktif değil. Ne zaman aktif edilecek benim öğrenci durumum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesine kaydınızı bildiğiniz gibi Kayıt Büroları olarak görevlendirilmiş okullardan birine yaptırdınız. Kayıt sırasındada sizden istenen tüm evrakları verdiniz. Bu evraklar Ankara’ya Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilir. AÖL müdürlüğünce evraklar incelenip gerekli kontrolleri yapılır. Her hangi bir eksiklik bulunmadığı taktirde, kayıt başvurunuz kabul edilerek öğrenci durumunuz aktif yapılır. Öğrenci durumunuz aktif yapıldıktan sblankonra derslerinizi seçebilirsiniz.

Haliyle bu işlemler belli bir zaman almaktadır. Peki evraklarınızda bir eksiklik ya da bir sorun varsa ne olur? Evraklarınızın tamamı kayıt olduğunuz okula tamamlanması için geri gönderilir. Kayıt olduğunuz okul, kayıt esnasında verdiğiniz telefonunuzu arayarak eksik ya da sorunlu evrakların tamamlanması için sizinle irtibata geçer.

6 YORUMLAR

  • 1. Yeni kayıt yaptırıp aktif olmadan ders seçilemez.
   2. Donuk yada silik durumdaki öğrenciler kayıt yenilemeden ders seçemez.
   3. MAÖL öğrencileri için henüz ders seçim işlemleri başlamamıştır.
   4. Durumum yukarıdaki seçeneklerden hiçbirine uymuyor diyenler 0312 213 01 34 numaralı telefonu arayarak 1304 tuşlayınız.

CEVAP VER