Açık Liseye kayıt sırasında Normal Lisedeki devamsızlığım sorun olur mu?

48
8.558 views

blankSiz Sordunuz:  Örgün eğitimde yani normal lisede okurken devamsızlıktan kaldım. Açık liseye kayıt olurken bu sorun olurmu?

Biz Cevapladık:  Örgün eğitimde okuduğunuz dönemdeki devamsızlıklarınız Açık Liseye kayıt olmanıza bir mani teşkil etmez. Açık Liseye gönül rahatlığı ile kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Ayrıca Bakınız;

Okuldan nasıl kaçılır?

48 YORUMLAR

 1. benim 1 kaç sorum olcak ben sımdı tc mi biliyorum öle kayıt yaptırabılırmıyım 1 de ben acık liseye kayıt olduktan sonra çalışıcam ve haliyle okula gidemiycem devamsızlık işlermi ? pazar gidebilriim okula sadece sınavlara gitsem olmazmı ?

 2. ya ben bişe merak ediyorum ve cevabını bulamadım açık öğretimde yani mesleki açık öğretimde (MAOL) DEVAMSIZLIK VARMI…?????????

 3. Selamün aleyküm hocam şimdi ben maol 7. dönem okuyorum (12. sınıf) 6. dönemde (11. sınıf) tefsir ve Arapça dersinden devamsızlıktan kaldım. Bu sene Allah izin verirse Polisliğe başvurmayı istiyorum. 18 yaşındayım 2 dönemi aynı yıl içerisinde okuyabilir miyim mesela c.tesi günleri 7. dönem pazar günleri ise 6. dönemden kalan derslerime gitsem olur mu? Açık öğretim ile ilgilenen hocaya sordum hitabet dersini lise 3 te gördüğüm için bu sene hitabet dersi yerine tefsir dersi verecek ama Arapça dersi için mecbur gelecek senenin 2. döneminde okuyabilecekmişim. Bu doğru mu acaba?

 4. Ben acık imamhatiplisesinden kuranı kerimden
  1. Dönem devamsızlıktan bıraktı hoca ve ygsye
  Gireceğim bunu ıstese değişrieebilir mi dersin hocası lutfen yardım edın ben o dersten tekrar yüz yüze eğitim almak zorundamıyım

 5. Merhaba ben meslek lisesinde okuyorum ve 2. dönem açığa geçmek istiyorum ama 10 günü geçen bir devamsızlığım var bu açık liseye geçmemde sorun teşkil eder mi ?

 6. İkinci dönem açık liseye geçicem örgünde kaldım devamsızlığım var 30 günden fazla aöle geçtiğimde dönem kaybım olurmu 10.sınıfım aöle geçersem 4.dönemden devam edebilirmiyim

 7. ben 10. sınıfım 2. dönem aöle geçicem ocağın kaçında açılıyor kayıtlar 4 ü demişlerdi doğrumudur bilmiyorum birde aöle geçiceğimde yani geçmemi engelliycek şeyler varmıdır

 8. Merhaba ben 12. Sınıfım 32 gün devamsızlığım var ikinci dönem açık liseye geçiş yapacağım devamsızlıktan dolayı sınıfta kalır mıyım yoksa tüm devamsızlıklar silinir mi

 9. devamsızlığım 30 günü geçti, 4 ocakta gidip 2. dönem açığa geçeceğim ancak devamsızlığımdan dolayı 2 sınıfta kalıp 2 dönemden mi sorumlu olacağım yoksa sorunsuz bir şekilde hiç devamsızlıktan kalmadan 8. döneme mi geçeceğim?

 10. Merhaba 12.sınıfım devamsızlıktan kalıyorum 2.dönem açık liseye geçersem sınıfı geçme ihtimalim var mı yoksa diğer yıla mı kalıyorum

 11. Hocam 12.sınıfım benim şimdi devamsızlığım 30 günü geçti 2.dönem açığa geçeceğim ancak devamsızlığımdan dolayı bi dönem kalıp 2 dönem daha mı okumam gerekecek yoksa notlarımdan dolayı gene 1 dönemi geçip sadece 1 dönem daha mı okuyacağım?

  • 7. ve 8. dönem zorunlu derslerinizi verip mezun olacaksınız. Bu dersleri bir dönemde verebilirseniz 1 dönemde, veremezseniz 2 yada 3 dönemde mezun olabileceksiniz.

 12. ben 2. dönem için açık liseye geçıcem fakat 20 gün özürlü 9 günde normal devamsızlık var açığa geçerken 2. dönem olarak geçebilirim dimi sıkıntı olmaz mailden cevap atarsanız sevinirim

 13. Merhabalar hocam 12 sınıfım dönem açığa geççem devamsızlığım sınırı geçti şimdi açığa geçersem ilk dönemin kredilerini bana verirlermi yoksa dönem kaybımı olur?

 14. 10. sınıfım. ilk dönem devamsızlığım sınırı geçti, 2. dönem açığa geçeceğim. okula normal devam edersem ilk dönemi geçmiş oluyorum ama açığa geçersem devamsızlık yüzünden ilk dönemi tekrar etmem gerekir mi? kesin bir cevap alamadım herkes başka cevap veriyor.

  • Örgün okul sistemi farklı(sınıf Sistemi) Açık Lise sistemi farklıdır(kredili Sistem). 9. sınıfta geçtiğiniz derslerden 70 civarı kredi alır ve 3. dönemden başlarsınız. Zorunlu ortak derslerinizi bitirip toplamda 170 krediye ulaştığınızda mezun olursunuz.

 15. 12 sınıfım devamsızlığım 30 günü geçti ve bu sene yks sınavı var, açığa geçip devamsızlıktan etkilenmeden mezun olma ihtimalim var mı ?

CEVAP VER