Durumum Aktif Olmadı Neden Ders Seçemiyorum?

40
4.502 views

blankSiz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesine kaydımı 1 ay önce yaptırmama rağmen durumum hala aktif olmadı ve hala ders seçme işlemi yapamıyorum. Öğrenci panelimde ders seçme butonu yok. Neden durumum hala aktif değil? Neden ders seçme ekranım açılmadı?

Biz Cevapladık:  Yeni kayıt olan öğrencierin ders seçme işlemi kayıt evraklarının  AÖL Müdürlüğüne gönderilip Açık Lise Okul Müdürlüğü tarafından kontrol edilip onaylanmasından sonra ders seçme işlemlerini yapabileceklerdir. Kayıt evraklarının büyük bir çoğunluğu incelenip onaylanmıştır. Kısa bir süre sonra sizde aktif hale getirileceksiniz ve derslerinizi seçebileceksiniz.

40 YORUMLAR

  1. ALAN KREDİM:136 TOPLAM KREDİM:231 YÜZYÜZE EĞİTİMİM TAMAMLANDI…OKUDUĞUM:MESLEEKİ AÇIKÖĞRETİM MUHASEBE FİNANSMAN./4 YILLIK …. OKUDUĞUM DÖNEM:3 ALTTAN DERSLERİM VAR 2012 YGS YE GİRDİM..KREDİM TAMAMLANIRSA ALTTAN KALAN DERSLERİMİ VERMEK ZORUNDAMIYIM YADA DERSLERİMİN HEPSİNİMİ YOKSA SADECE DİL VE ANLATIMLARIMI VERMEK ZORUNDAYIM..BİDE BU DERSLERİ VERMEDEN YGS DEN ALDIĞIM NOTLA TERCİH YAPABİLİRMİYİM…BENİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER

    • Ortak derslerinizin tamamını ya vermek yada muaf olmak zorundasınız. Mezun olamadığınız durumda tercihinizi tuttursanız dahi kaydınızı yaptıramazsınız.

  2. ben bu ayin birinde kayit yaptim fakat aktif olamadim daha ne zaman aktif olurum askerligi erteletmek icin ogrenci belgesi lazm aktif olmadan belgeyi alabiliyormyz

  3. Ben yeni kayıt yaptırdım bir buçuk ay önce kitap almak için der seçmem lazım daha aktif hale gelmedi nezamn gelir birde sınavlara girerken kimlik şeklin de açık öğretime kayıt lı oldumuza dayir bir kart lazımmış sınavlarda ama bende yok nerden nasıl alabilirim

    • 15 güne kadar aktif olursunuz. Aktif olduğunuzda derslerinizi seçip, kitaplarınızla birlikte öğrenci kimliğiniz kayıt olduğunuz bürodan alabilirsiniz.

  4. 28 Ağustos’da kayıt yaptırmama rağmen hala aktif olamadım ders seçme süresi bitmek üzere acaba bir yanlışlık mı var ne yapmalıyım ?

  5. 8 aydır açıköğretim ortaokul kaydı yaptım ama hala aktif olmadı ders seçme butonu gelmedi ilkinde 1 ay bekledim aktif olması için ama olmadı sonra şehir dışına çıktığım için ilgllenemedim şimdi tekrar baktım aynı bunun için ne yapabilirim.

  6. Banka ücretini ödemem yeterli oluyor diye bilgi aldım 147 nodan.Ama halen aktif değilim Birde ek sınav istanbulda oluyormu? son 1 kredi için uğraşıyorum.

CEVAP VER