İngilizce dersinden nasıl muaf olurum?

189
18.191 views

blankSiz Sordunuz:  Bildiğiniz gibi İngilizce 1 ve İngilizce 2 dersleri zorunlu ortak dersler ve dersleri mecbur almam gerekiyormuş. Ancak ben bu dersden hiç ama hiç anlamıyorum. Bu derse çalışsam bile bu derslerden kesin kalırım. Peki ben bu İngilizce dersinden nasıl muaf olurum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinde Zorunlu “Ortak dersler”, Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olabilmek için mutlaka alınması gereken derslerdir. Sınavlarda bu derslerde başarısız olunursa tekrar alınması gerekir. Üç kez sınavına girilerek başarısız olunan ortak dersten muaf olunur. Muaf olunan ders istenirse tekrar alınabilir veya Muaf olunan dersin yerine seçmeli ders alınabilir. Başarılı olunan ortak bir ders tekrar alınamaz.

Açık Öğretim Lisesi’nde Öğrencinin bulunduğu döneme göre alması gereken ortak dersler, sadece ilk dönem bilgisayar programı tarafından verilir. Daha sonraki dönemlerde, Ders Seçme Formu üzerinde öğrencinin seçmesi gerekir.

189 YORUMLAR

  1. Merbaha İngilizce 8 den 4 defa sınava girdim geçemedim hala zorunlu ders olarak gözüküyor. Nasıl olacak anlamadım yardım lütfen

  2. Benim toplam donem 8 i gecti ve sadece ingilizce 5 6 7 ve 8 olarak 4 ortak ders kaldi kredim 213 ama ingilicryi gecemiyorum muaf olmam icin 1 kez daha sinava girmem gerekiyor insallah ek sinavlara girerek 3 kez girmis olcam muaf olursam diplama yi alabilirmyim

    • Mezun olursanız alırsınız. Dönemi 8 ve üzeri olan tüm Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için 31 AĞUSTOS – 01 EYLÜL 2019
      tarihleri arasında ek sınav yapılacaktır. Yapılacak bu ek sınava başvurular 29 TEMMUZ -01 AĞUSTOS 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir.

  3. Merhaba ben ingilizce 7 ve 8 derslerinden 2. donem ve 3.donem sinava girdim ama basarisiz oldum ek sinava girsem onda da gecemezsem 3 donem basarisiz olmaktan muaf olup mezun olabilir miyim ?

CEVAP VER