Liseden atıldım Açık Öğretim Lisesinden nasıl devam edebilirim?

2
611 views

blankSiz Sordunuz:  Ben Normal Lise 2′de iki kez kaldım ve bu yüzden okuldan atıldım. Açık Öğretim Lisesine kayıt olmak istiyorum. Ancak kafama takılan bir soruyu cevaplarsanız çok sevinirim. Ben Açık Liseye kayıt olduktan sonra Lise 2’de kaldığım derslerden sınava girip, kaldığım o dersleri verdikten sonra Lise 3’ten mi devam edeceğim yoksa sınavlara girmeden direk lise 2′den mi devam edeceğim?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinde Sınıf Yoktur. Açık Lisede kredi sistemi vardır. Okuduğunuz Liseden tasdiknamenizi alarak size en yakın İrtibat Bürosu olarak görevlendirilmiş Açık Lise yeni kayıt işlemleri yapabilen Lise ve dengi okullardan birine başvurup kaydınızı yaptırabilirsiniz. Örgüm Eğitimden geçtiğiniz derslere bakılarak size Açık Lise Müdürlüğü tarafından kredi verilecektir. Size verilen bu krediyi Açık Öğretim Lisesinde diğer şartlarla birlikte Toplam 192 krediye tamamladığınızda Açık Liseden mezun olursunuz.

2 YORUMLAR

  1. ben açık lisenin ikinçi sınıfında devam ederken kayıt yenilemedim tekrar devam etmek istiyorum ne yapa bilirim kaldıgım yerden devam edebilirmiyim

CEVAP VER