Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Geçiş Yapabilir miyim?

10
879 views

blankSiz Sordunuz:  Yedi dönemdir, MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlıyım. Yüz yüze eğitimimi tamamlayamadığım için mezun olamıyorum. Mesleki Açık Öğretim Lisesinden, Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak istiyorum. İlk sorum MAÖL ’den AÖL ’e geçiş yapabiliyor muyum? Bunun için hangi yolları izlemem gereklidir?

Biz Cevapladık:  Evet Mesleki Açık Öğretim Lisesinden, Açık Öğretim Lisesine Geçiş yapabilirsiniz. Geçiş işlemini yeni kayıt yada kayıt yenileme dönemlerinde  Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt yapmakla görevlendirilmiş Lise ve Dengi okullarda yaptırabilirsiniz. Geçiş yaptığınızda yüz yüze eğitimde aldığınız krediler hariç diğer kredileriniz aynen eklenecektir.

10 YORUMLAR

  1. ben 11. sınıfta meslek lisesinden üst üste kaldığım için tastikname aldım ilgili yere başvurduğumda en az 8 öğrenci olursa aynı yerden devam edebileceğim söylendi ama maalesef 8 öğrenci yok bunun için açık öğretim düz liseye geçiş yapıp 11. sınıftan devam edebilme gibi bir hakkım varmı

    • Açık Lisede sınıf terimi yoktur. Ayrıldığınız Liseden, Açık Lisece size geçtiğiniz derslere göre bir kredi verilecektir. Bu kredinin üstüne Açık Lisede alacağınız krediyi ekleyerek, toplamda 192 krediye ulaştığınzda mezun olabileceksiniz.

  2. ben meslek lısesıne kayıtlıyım ve ben duze gıtmek ıstedıgımı soyledım tekrar kaydımı yenılettım ama meslek lısesınde olarak eylulde gecısler var dıyorlar dogrumu … ve boyleyse o zamna kadar acık ogretım sınavları olacak onlara gırmek zorunda mıyım ?

  3. mrb admin ben mesleki açık öğretim lisesinde sözde okuyorum (birkaç haftadır derslere girmiyorum yüzyüzeye)ona güvenerekden düzliseye geçiceğim için ve ygsye başvurusu için bankaya para yatırdım okula gittim diploma olmadan başvuramassın dedi düze geçersem kredi yüksekliğinden dolayı bu sene bitecek inşallah maolden aole geçis ocağın 25inden sonra ygs başvuru bitiş tarihi 15 ocak bu nası bi iş..
    inşallah ne demek istediğimi anlamıssınızdır benim durum nasıl acaba.

  4. yok benim kredi yetiyor ama ygsye ilk başvuru için liploma istiyo sonuc olarak basvuruya son 2-3gün diplomaya en az 6-7 ay ne kadar büyük saçmalık ben nasıl yapmalıyım bankaya para yatırdım bide

  5. admin ben 11. sınıfı 65 yılsonu ortalamasıyla bitirdim fakat önceki senlerden 4 tane sorumlu dersim vardı dil anlatımın sene sonu ortalaması 50nin altında kaldığı için dil anlatım ve seçmeli dil anlatım olarak 6 zayıfla sınıf tekrarına kaldım ben şimdi açıköğretime geçsem acaba ne kadar zamanda ve nasıl mezun olabilirim yada ne yapmalıyım

CEVAP VER