Tarih dersinden nasıl muaf olurum?

2
966 views

blankSiz Sordunuz:  Bildiğiniz gibi Tarih 1 ve Tarih 2 dersleri zorunlu ortak dersler ve dersleri mecbur almam gerekiyormuş. Ancak ben bu dersden hiç ama hiç anlamıyorum. Bu derse çalışsam bile bu derslerden kesin kalırım. Peki ben bu Tarih dersinden nasıl muaf olurum?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinde Zorunlu “Ortak dersler”, Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olabilmek için mutlaka alınması gereken derslerdir. Sınavlarda bu derslerde başarısız olunursa tekrar alınması gerekir. Üç kez sınavına girilerek başarısız olunan ortak dersten muaf olunur. Muaf olunan ders istenirse tekrar alınabilir veya Muaf olunan dersin yerine seçmeli ders alınabilir. Başarılı olunan ortak bir ders tekrar alınamaz.

Açık Öğretim Lisesi’nde Öğrencinin bulunduğu döneme göre alması gereken ortak dersler, sadece ilk dönem bilgisayar programı tarafından verilir. Daha sonraki dönemlerde, Ders Seçme Formu üzerinde öğrencinin seçmesi gerekir.

2 YORUMLAR

  1. ben lise 1 2.dönemden terkim ve şimdi aktif oldum ve toplam dönem=3 yazıyor aol’ okuduğu dönem=1yazıyor ve şimdiden kredim=24 herhalde okuldan ayrılmadan önceki kredilerim toplandı her neyse nolur beni bir aydınlatırmısınız nasıl okucam ben bu aol sinde

CEVAP VER