Açık Liseden Mesleki Açık Öğretime Geçmek İstiyorum ne Yapmalıyım?

admin 12 Mart 2014 1.458
Açık Liseden Mesleki Açık Öğretime Geçmek İstiyorum ne Yapmalıyım?

Siz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesinde okuyorum ve Mesleki Açık Öğretim lisesinin Çocuk Gelişimi bölümüne geçiş yapmak istiyorum. Ne yapmam gerekir. Nasıl ve ne zaman geçiş yapabilirim?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesinden Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş işlemleri Eğitim Öğretim Yılının 1. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme döneminde yapılmaktadır.  1. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihlerini kaçırdığınız taktirde, 2. dönem ve 3. dönemde Açık Öğretim Lisesinden, Mesleki Açık Öğretim Lisesine geçiş yapma imkanınız olmaz. Geçiş yapmak için bir sonraki Eğitim Öğretim yılının 1. dönem kayıt yenileme ve yeni kayıt dönemini beklemeniz gerekir.

Geçiş işlemi için yapmanız gereken tek şey, geçiş yapmak istediğiniz Meslek Lisesine dilekçe vermektir.

Dilekçe örneği için buraya tıklayınız.

1.458 Yorum »

 1. dilek 17 Kasım 2014 at 14:14 - Reply

  hcm merhaba ben acikogretim imamhatipde okuyordum.yuzyuze egitim sartindan dolayi4 yildir devam edemiyordum,bu yil kayit yenileyip duz liseye gectim ama derslere calisma imkanim yok.daha sonra tekrar meslek lisesine gecmek istesem kabul edilirmi ve alan kredilerim silinmisti,duz liseye gectigimden dolayi onlar iade edilirmi

 2. Murat 19 Kasım 2014 at 01:37 - Reply

  Ben meslek lisesinden terkim. Tekrar liseye yazılmak istiyorum ama düz lise Olmasını istiyorum. Bu mümkün mü? Açıktan düz liseye yazılabilir miyim meslek lisesi terk olmama rağmen?

  • admin 21 Kasım 2014 at 00:38 - Reply

   Evet mümkün.

Yorum Yapin »