Alansız Genel Lisedeyim ve Nasıl Alan Değiştirebilirim?

101
7.592 views

blankSiz Sordunuz:  Açık Liseye kaydımı alansız olarak yaptılar. Ama ben alansız olmak istemiyorum. Alanımı nasıl değiştirebilirim?

Biz Cevapladık:  Yeni yönetmeliğe göre Açık Liseye Alansız olarak kayıt edilen öğrenciler, Açık Öğretim Lisesinden mezun olana kadar öğrenimlerine alansız olarak devam edeceklerdir. Bu öğrenciler alan değişikliği yapamayacaklardır.

 

AÖL – Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının 1. döneminden  itibaren Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup da kayıt yenileme, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c, yaptıracak öğrencilerden toplam dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), toplam dönemi 8 ve altında olanlar ise ALANSIZ ( Alan Yok) olarak işlem yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesine 2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden tasdikname ve öğrenim belgesine göre dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), dönemi 8 ve altında olanlar ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt edilecektir.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönemi itibarıyla kayıt yenileyen, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c ve yeni kayıt yaptırıp aktif duruma gelen öğrencilerin ALANLI/ALANYOK uygulamasına göre yukarıda belirtilen şartlara göre sistem üzerinden güncelleştirmesi Açık Öğretim Lisesi tarafından yapılacaktır.  Bu durumda olan öğrencilerden ders seçme işlemini daha önceden yapmış olanların dersleri Açık Öğretim Lisesi tarafından silinecek olup, derslerin öğrenciler tarafından tekrar seçilmesi gerekmektedir.

ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıtları yapılan öğrenciler alan değiştiremeyeceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt yaptıran öğrenciler Alan Yok sistemine göre mezuniyet şartlarını tamamlamak zorundadırlar.

Alansız Okuyacak Genel Lise Öğrencilerinin Dersleri (ALAN YOK)

101 YORUMLAR

  1. Ben yiyecek bölümündeyim kredim şuan150 alanım _16 ama adalet alanına geçmek istiyorum başa dönermiyim bilmiyorum artık bitsin istiyorum vede kredilerim silinir diye korkuyorum adalet bölümü izmirde var dediler bana meb lütfen bize yardım etsin bu konuda krediler 220 çok yüksek kredi istiyorlar mezun olmak için ben aölye 2009 da girdim hala kredi toplayamıyorum kayıt yenileme ücretini 70 lira yaptılar sınavlardan kredi gelmiyor sınavlara yakın çalışıyorum ama 2_3 kredi geliyo 10 taneden bırakıyorlar cumhurbaşkanımız devreye girsin lütfen kredi sistemini değiştirsin yeter artık mezun olup çalışmak istiyorum sara hastasıyım her yere giremiyorum diplomam yok fabrikalar 3_4 ay çalıştırıp çıkartıyorlar bitsin artık bu işkence

CEVAP VER