1. Dönem Ders Seçme İşlemleri Başlamıştır.

20
1.613 views

DERS SEÇME İŞLEMLERİ

Açık Öğretim Lisesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem ders seçme işlemleri başlamıştır.

1.      AÖL Türkiye ve Ortadoğu programı öğrencileri için ders seçme işlemleri 07 Kasım 2014 tarihine kadar devam edecektir.
2.      Bu dönemden önce 30 krediye kadar seçilebilen dersler sistemde yapılan yeni düzenlemeyle bu dönemden itibaren 35 krediye kadar seçilebilecektir.
3.      Sınav merkezi değişikliğiniz varsa mutlaka güncellenmelidir. Özellikle ek sınavlara giren ama mezun olamayan öğrencilerin kayıt yeniletirken sınav merkezlerini de güncellemeleri gerekmektedir. Sınav merkezini kendileri belirlemek / güncellemek isteyen öğrencilerin AOL öğrenci sisteminde “Bilgi Düzenleme” menüsü altında bulunan “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” seçeneğinden güncelleyebilirler.
4.      Ders seçimi yaparken öncelikle ortak derslerinizi daha sonra seçmeli dersleri seçiniz.
5.      Ders seçiminizi doğru yapıp yapmadığınızı AOL sisteminde “Dönem Dersleri” menüsünden 2014/1 dönemini açarak kontrol ediniz.
6.      Sınav işlemleri süreci başladıktan sonra (07 Kasım 2014 tarihinden sonra) seçilen derslerde ve sınav merkezlerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.
7.      Ders seçme ile ilgili yardım menüsünden gerekli bilgileri okuyabilirsiniz.
Not : Türkiye ve Ortadoğu Programı için sınav tarihleri : 03 / 04 Ocak 2015

20 YORUMLAR

 1. slm ben salih istanbul gaziosman paşa kuçukköy yeni mahaledeki halk eğtim merkezinde kayıt oldum halen aktif olamadım neden acaba ayı geçdi

 2. benim durumum aktif ders seçmem gerekiyor ama durumunur ders seçmek için uygun değilir yazıyor ne yapmam lazım sistemdemi bi hata var lütfen yardımcı olur musunuz??

 3. merhaba ben yeni kayıt oldum öğrenciliğim bugün aktifleşti ve ders seçecegim acaba hangi dersleri seçmeliyim? benim alanım yok . ayrıca dönem ne demek yani dönem 2,3 falan yazıyor derslerin yanında yardımcı olursanız sevinirim

 4. Bn bir hafta önce kayıt yeniledim durum um aktif ders seçmeye basıyom gecen sene seçtiğim dersler çıkıyor..
  Bu sezon seçilen 0 diyor daha 7kasımda olmafı??

 5. Slm ben ozan açık liseye kayıt yaptırali 1bucuk ay oldu sistemde halen aktif hale gelmedi yeni kayıt öğrencisi yazıyı halen ne yapmalıyım .

 6. bende halen aktıf olmadım nezaman olacak 7kasım son dıyorsunuz ama ortadaa bısey yok.son zamanamı bırakacaksınız.on kayıt yazıyor halen

 7. merhaba yeni kayıt 7.dönem öğrenciyim yabancı dilim lisede okurken almanca idi açıkliseye yenikayıtta ingilizce olarak yazıyor düzeltme imkanı varmı

 8. Admin lise 3 seneyken sondan ayrıldım. Bu sene eylülde açık liseye kaydoldum. Dönemimin 5 olması gerekiyo ama toplam dönem 7. kredi 68 yazıyo. Hangi dönem dersleri seçmeliyim ben?

 9. ben 12.sınıfım bu yıl açık liseye geçtim toplam 130 kredim var 15 tane ders seçtim 32 kredilik, okulumdaki müdür sadece dil ve anlatımdan gireceksiniz dedi bende açığa geçtim ama 15 tane ders seçtim anca 32 kredi oldu nasıl olacak ? sırf bizi okuldan göndermek için yalan mı söyledi ya bu adam

CEVAP VER