2. Ek sınav Duyurusu! 2. Ek Sınav 19 Ekim 2014 Tarihinde Yapılacaktır.

2
4.512 views

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ II. EK SINAV AÇIKLAMASI

1)      II. Ek sınav 19 Ekim 2014 tarihinde Ankara’da saat 09 30 da, tek oturum şeklinde yapılacaktır.

2)      II. Ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden;

A) Toplam dönemi 8 ve üzerinde olanlar ( 2014 2015 Öğretim yılı 1. Dönemi hesaba katılamayacaktır ),

B) Mezuniyetine en fazla 24 kredi kalanlar,

C) Öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik,

şartlarının tamamını sağlayan öğrenciler başvurabileceklerdir.

3)      II. Ek sınavda öğrencilerimiz en fazla 24 kredilik (en fazla 10 ders) dersten sınava girebileceklerdir.

4)      II. Ek sınav için başvurular 13 – 14 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

5)      II. Ek sınava başvuracak öğrenciler ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL Ek sınav başvuru ücretini mutlaka II. Ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır.

6)      II. Ek sınav ücretini yatıran öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ek sınav kayıt yenilemelerini yaptıracaklardır.

7)      II. Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 14 Ekim 2014 tarihi mesai bitimine kadar ( Saat 17 00 ) sınavına girecekleri dersleri mutlaka sistem üzerinden seçmeleri gerekmektedir. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

YURT DIŞI (Batı Avrupa ve Ortadoğu) PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI

Yurt Dışı Programına kayıtlı olan öğrencilerimizden yukarıda belirtilen şartları taşıyanlardan ek sınava katılacak olanlar;

a)      T.C. Kimlik numarası olan öğrenciler 13-14 Ekim 2014 tarihlerinde kimlik numaralarıyla 20TL katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatıracaklar. Yatırılan ücretin dekont bilgilerini bir dilekçe ile 0 312 213 01 75 numaralı faksa veya Batı Avrupa Programı öğrencisi olanlar; aciklise_bap@meb.gov.tr adresine e posta, orta doğu programı öğrencisi olanlar ise; aciklise_ortadogu@meb.gov.tr e posta adresine dilekçelerini ve 20TL yatırdığına dair banka dekontu bilgilerini ve öğrenci numaralarını göndermeleri gerekmektedirler. (Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri yurt dışı programına kayıtlı öğrencileri sistem üzerinden görememeleri nedeniyle işlem yapamamaktadırlar).

b)      13-14 Ekim 2014 tarihlerinde başvurusunu yapamayan Yurt Dışı Programı öğrencileri başvuru işlemlerini sınavdan bir gün önce saat 09 00-15 00 arası sınav günü saat 08 00-09 00 arasında Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünden yaptırabileceklerdir.

c)       T.C. Kimlik numarası olmayan öğrencilerden Batı Avrupa Programı öğrencisi olanlar; 00 90 312 215 21 92 numaralı telefondan, orta doğu programı öğrencisi olanlar ise; 00 90 312 215 21 96 numaralı telefondan nasıl müracaat edebileceklerini öğreneceklerdir.

d)      Yukarıda belirtilen faks numarasına ve e posta adresine mail atılmasına rağmen işlemlerini yaptıramayanlar yukarıda verilen telefon numaralarına ulaşarak gerekli düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir.

Not: 1-Ek sınav sonucunda “mezuniyet incelemesinde” olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olanlar, dosyaları müdürlüğümüze gönderildikten sonra mezuniyet incelemesi tamamlanacaktır. “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerimize diploma yerine geçen “çıkma belgesi” düzenlenemeyeceğinden dosyalarının en kısa sürede Açık Öğretim Lisesi Ankara’ya gönderilmelerini sağlamaları yararlarına olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER