3. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

2
1.772 views

23-24 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 3. Dönem sınavlarının sonuçları belli olmuştur.

Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmeden Önce Aşağıdaki Açıklamaları Dikkatlice Okuyunuz!

1. Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2013/3.dönem) öğrenebilirsiniz.

2. Mezun olan öğrencilerin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra 2 ay içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

3. Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “mezuniyet yazısı” alabilirsiniz.)

4. Durumu “Mezuniyet incelemesinde” olan öğrencilerin gerekli incelemeler yapıldıktan sonra “mezun” konumuna gelecek olup, sistemde öğrencilik durumu “Mezun” görünenler “Çıkma belgesi” veya “mezuniyet yazısı” alabilirler.

5. Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerin 10 TL itiraz harcını bankalara (Ziraat Bankası-Halk Bankası- Vakıfbank) yatırdıktan sonra 10 gün içerisinde (sınav sonucu açıklandıktan sonra) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne dilekçe ile (posta – kargo vb) başvurabilirler.

6. Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınav sonuçları için TIKLAYINIZ.

2 YORUMLAR

  1. Kolay gelsin 1998 yılinda lise 1 iki kez okuyup okulu bıraktim aol ye kayıt oldum ama sınavlara 2012 kadar hic grmdm 2012 yılnda yeni kayıt yaptırdım sınavlara grmye bşldm yalnız ben aol dn hic krdi almadım okuldayken basarıli derslerim vardı aslında ne yapmam lazım ilglenirseniz çok makbule gecer iyi clsnalar

  2. 3. sınv sonuçları 22 eylüll yazıodu ve 15 de açıklanıp 16 eylülde kayıtlar bittmiş ve ben kaçırdım 3 kredim kalmıştı hak bu yani ocagı beklemem mi gerekecek ve kpss ye girdim iyi puan gelcek belkide offff yaaaa bu nasıl işş

CEVAP VER