2. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı!

1
1.262 views

30-31 Mayıs 2015 tarihinde yapılan AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2. Dönem sınavlarının sonuçları belli olmuştur.

Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmeden Önce Aşağıdaki Açıklamaları Dikkatlice Okuyunuz!

1. Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2014/2.dönem) öğrenebilirsiniz.

2. Mezun olan öğrencilerin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir. Diplomaların üniversite kayıtlarına kadar hazırlanması planlanmaktadır.

3. Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “mezuniyet yazısı” alabilirsiniz.)

4. Durumu “Mezuniyet incelemesinde” olan öğrencilerin gerekli incelemeler yapıldıktan sonra “mezun” konumuna gelecek olup, sistemde öğrencilik durumu “Mezun” görünenler “Çıkma belgesi” veya “mezuniyet yazısı” alabilirler.

5. Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerin, sınav sonuçlarının internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

6. Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınav sonuçları için TIKLAYINIZ.

1 YORUM

  1. MEZUNİYET İNCELEMESİNDE OLAN ÖĞRENCİ , mezun olduğu anlamına gelmemektedir. Mezun olup olmadığınızın incelenmesi için, Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırırken teslim etmiş olduğunuz tasdikname ve öğrenim belgesi / başarı durum belgesinin kayıt yaptırdığınız okulca veya tarafınızca Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne ulaştırılması gerekmektedir..! Bunedir okula gidiyorum sıkıntı yok diyorlar telefonla arıyorum sıra vardır diyorlar???

CEVAP VER