Kayıt Yenileme ve Ders Seçim Duyurusu

104
11.956 views

Ücretini yatırmış ancak Kayıt Yenileme işlemini yaptırmamış olan öğrenciler için de sistem halen açık olup, 30 Mart 2012 mesai bitimine kadar irtibat bürolarına başvurarak işlemlerini yaptırabilirler.

Kayıt Yenileme işlemini yaptırdığı halde, sınava gireceği dersleri seçmemiş öğrenciler ise 30 Mart 2012 mesai bitimine kadar derslerini seçmeleri gerekmektedir.

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için aşağıdaki yazıyı okumaları ve gereğini yapmaları gerekmektedir.

 

1. Kayıt yenileme işlemlerini yaptırmamış olanlar mutlaka kayıt yenilemelerini yaptırmalı ve sonrasında derslerini seçmelidirler.

2. Ders seçtikten sonra alan değişimi yapmışsanız ders seçimini yeniden yapmalısınız. (Alan yok olanlar alan değiştiremezler.)

 3. Kayıt yenilemesini yaptırıp dersini seçen öğrenciler seçmiş oldukları dersleri bir daha gözden geçirebilirler. (Yanlış ya da eksik ders seçmiş olabilirsiniz)

4. 12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde nerede olacaksanız sınav merkezini ona göre tercih ediniz.(Sınav merkezini doğru seçtiğinizden emin olunuz.)

5. Seçmiş olduğunuz derslerin kitaplarını kitap dağıtımı yapan irtibat bürolarından alabilirsiniz veya ders içeriklerinden çalışabilirsiniz.

6. Görme engelli öğrenciler ders seçme işlemini yaptıktan sonra ihtiyaç duydukları sesli kitapları (CD’leri) (0 312) 296 94 24’ü telefonla arayarak isteyebilirler veya web sayfamızda bulunan internet tv’den (sesli kitapları) dinleyebilirler.

7. Kayıt yenileme (veya yenilememe),ders seçimi, sınav merkezini belirleme, adres bilgilerini güncelleme sorumluluğu öğrencilerimize ait olup; sınav hazırlıkları tamamlandıktan sonra (sınavdan en az 40 gün önce) kesinlikle değişiklik yapılamaz.

8. Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde fotoğrafı olmayan öğrenciler(ileride mağduriyet yaşamamak için) yukarıda belirtilen tarihe kadar irtibat bürolarına müracaat ederek güncel fotoğrafının sisteme eklenmesini sağlamalıdır.

9. Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemleri sırasında karşılan sorunlar ve sorulara ALO 147’yi (7/24 saat hizmet verir) aramak suretiyle çözüm bulunabilir.

104 YORUMLAR

 1. merhaba size bişi sorcam ben kayıt yenileme için bankaya gittim ACIKÖĞRETİM 2016-2017 ve ACIKÖĞRETİM 2016/1 vardı ben 2016/1 e para yolladım yanlısmı attım parayı bide ders secim ekranıda gelmedi

 2. kayıt aktif olan arkadaşların yeni kayıt yenileme ücreti yatırıldıktan sonra kayıtlı oldukları okullara gitmelerine gerek yok deniliyor ve kayıt hala aktif yazmakta olan sayfamada ders seçemiyorum ders seçimleri için ayrı bir tarihmi gelecek yoksa benim kaydım geçmedimiki ?

  • Parayı yatırdığınız an aktif olmuyorsunuz. Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme
   tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi
   çalıştırılacaktır. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran
   öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi
   tamamlanacaktır. Kayıt yenileme işlemi tamamlanan öğrencilerimiz öğrenci numarası ve şifrelerini
   kullanarak sisteme giriş yapıp, ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında sınavına girecekleri
   dersleri seçmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER