Açık Lise Sınav İtirazları

44
2.713 views

AÖL Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavları, Eğitek Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığının  ilgili birimi tarafından yapılmaktadır. AÖL ve MAÖL öğrencilerinin sınav sonrasında herhangi bir nedenle yapacağı sınav itirazlara ait dilekçelerini, iş ve işlemlerin daha çabuk yapılabilmesi için AÖL yada MAÖL adına değil, EĞİTEK Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı adına göndermeleri gerekmektedir.
Ancak itiraz talebinin Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından kabul edilerek işleme alınabilmesi için, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde sınavı yapan öğrencinin adına, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Beş evler Ankara şubesindeki TR690001000799054952185001 nolu banka hesabına 10 TL yatırılarak dekontun itiraz dilekçesinin ekinde gönderilmesi gerekmektedir.

Sınavlara ait itiraz dilekçenizi Açık Lise yada Mesleki Açık Lise adına gönderdiğiniz taktirde, ikinci bir yazışma ile AÖL yada MAÖL Müdürlüğü tarafından Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu da size gönderilecek cevabın gecikmesine, hizmet kalitesinin düşmesine neden olacaktır.

Açık Lise Sınav itiraz dilekçesi için adres:

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı
Değerlendirme Şube Müdürlüğü
Ballıkpınar Mah. Gölbaşı/Ankara

 

Sonuca İtiraz Dilekçe Örneği

Soruya İtiraz Dilekçe Örneği

44 YORUMLAR

 1. benim acık ogretım lısesı okuyordum askere gıttım kaydım silik gorunuyo bn yenı kayıt olarak mı yaptırcam yoksa kayıt yenıleme mı ve hangı tarıhte yaptırcam

 2. sınav tarihleri arasıda ablamın düğünü war istanbulda ben konyadayım orda girebilmek için ne yapmam gerekiyor dilekçe warsa ornek dilekce önerirseniz m.olrm

 3. selamlar…benim 2 dersimi sınava girdigimde cvplarımı kitapcıga işaretledm ve kitapçık elimde hesap ediyorum puanım gectigimi gösteriyor fakat kalmışım.bu duruma itiraz edecegim tamam ama benden kendi hataları varsa bile buna karşın 10 tl dekontla itirazımı göndermemi bekliyorlar bu düzen bir saçmalık deilmi…üstelik gönderdigimde bana ne gibi bir karşılıkla dönecekleride mechul…

 4. Simdi ben 6 tane dersten girmişim 6 dersimde kopya yazılmıs simdi benim 1-2 yada 3 dersim kopya yazılsa derim ewet cektim ama 6 tane ders nasıl kopya oliyor ben zaten 3 ders yapsam mezun oliyorum ama cıkmadan önce bir hocayla tartistim sadece birde ben itiraz dilekcesine ne yazayim.. simdiden tsk

 5. ben ingilizce 1 girdim soru kitapcığına cevaplarımı işaretledim 9 doğru yapmışım ama sonuç larda kalmışım itiraz etmek istiyorum bana ne zaman cevap verirler daha doğrusu cevap verilermi kalmışım veya geçmişim fark etmez

 6. kendim açıklise öğrenciyim 3 dönem sınavına girdim kopya demişler ben kopya çekmedim ve kopyayya teşebbüs etmedim kopya konusunda bir sorun yaşanmadı bu konuda kağıdımınincelenmesini mağduriyetim giderilmesini ve mezuniyet belgemin tarafıma verilerek kendim kütahya üniversitesin kazandım kayıdımın yaptıra bilmem için mağduriyetimin giderilmesiarz ederim

 7. 28 ve 29 temmuzda toplam 10 dersten sıava girdim ve bu derslerin tamamından başarısız olmuşum bu nasıl oluyor hadi başarısızlıgı anladımda hepsindenmi başarısız olunur eski bir öğrenciyim ve bu güne kadar böyle bişeyle hiç karşılaşmadım dilekce faksladım cvp gelmedi ne yapmam lazım

  • HALKLA İLİŞKİLER TELEFONLARI
   Probleminizi ALO 147 kanalıyla çözemediğiniz durumlarda arayınız. Bu telefonlardan hafta içi 08:00 – 17:00 arası hizmet alınabilir.
   Tel : 0 312 296 94 77 : Açık Öğretim Lisesi
   Tel : 0 312 296 94 74 : Mesleki Açık Öğretim Lisesi

 8. mrb..sormak istedigim sınav sonucuna itiraz edicem ama dilekçe yi nasıl yazayım hangi dersi itiraz ettigimi yazmalımıyım yani bir örnek dilekçe bulamadım yardımcı olursanız sevirim.

  • Sınav İtirazları
   Açık Öğretim Lisesi sınavlarını yürütme ve değerlendirme işleri, bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü – Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav sonrasında herhangi bir nedenle yapacağı itirazlara ait dilekçelerini, işlerin daha hızlı yürümesi açısından Açık Öğretim Lisesi adına değil , Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü – Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı adına göndermeleri gerekmektedir.

   Ancak itiraz talebinin ilgili birim tarafından işleme alınabilmesi için, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde adınıza, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Beşevler Ankara şubesindeki TR690001000799054952185001 numaralı hesabına 10 TL ödeyip, dekontun itiraz dilekçesinin ekinde gönderilmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi adına göndereceğiniz sınavlara ait itiraz dilekçeleri, ikinci bir yazışma ile tarafımızdan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü – Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığına gönderilecektir. Bu da tarafınıza gönderilecek cevabın gecikmesine, hizmet kalitesinin düşmesine neden olacaktır.

   Sınav itiraz dilekçesi için adres:

   Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

   Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı

   Teknikokullar/Ankara

 9. ben 8 dersten sınava gırdım 6 sından gectım 2 sınden kalmısım tarıh ve edebıtat tarıhten 40 la kaldım evet ama edebıyat 6 dan gectım 45 almam lazım ken sınav sonucnuna 30 yazmıslar nereye nasıl ıtıraz edebılırım ben gecmıısm bakttım arstırdım sordum cvp anhtarlarına ama 30 sınav sonucaunda bı yanlıslık war ?

 10. birinci dönem üçüncü oturumda dil anlatım girişimcilik coğrafya bunlardan sıfır almışım itiraz dilekçesi yazdım fakat kargo yoluylamı hangi yolla göndereceğimi internette bulamadım yardımcı olurmusunuz?

  • Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrenciler 10 TL itiraz harcını bankalara (Ziraat Bankası-Halk Bankası- Vakıfbank) yatırdıktan sonra 10 gün içerisinde (sınav sonucu açıklandıktan sonra) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Teknikokullar / Ankara adresine dilekçe ile (posta – kargo vb) başvurabilirler.

 11. benim son sınavımda bütün matematık sorularnı yaptı optiğimide işaretledim ama sıfır almişim dılekçe yazdım ama cevap gelırmi bide nasl 1 yanlişlik olmuştur bilen varmı

 12. Ben 40 alarak cogu dersten kalmışım. itiraz etsem ilgilenirler mi itiraz edince sallıyorlarmış ilgilenmiyorlarmış .boş yere diyorlar. ne yapmalıyım. itiraz edersem sonuc alırmıyım.

 13. Benim sadece 1 kredim kalmıştı mezun olmak
  İçin ve ben işi saglama almak için 13 derse girdim hepsinden kalmışım nasıl bi saçmalık bu ben böyle saçma bişey görmedim şimdiye kadar her dönem en az 10kredi alırken neden bu dönem böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldım anlamadım itiraz etmek için bile ücret talep ediliyor üstelik kayla alınıp alınmayacagımız bile meçhul lütfen mağduriyetimin giderilmesini istiyorum

 14. Merhabalar: Ben ders seçimi yapacaktım. İşlem sırasında dönem derslerini seçin yazıyordu bende seçtim ki zaten 14 zorunlu dersim vardı hangisini seçsem de dönem dersini seçin yazıyordu. 147 aradım ulaşılmıyordu. Ertesi gün aradım durumu arz ettim. Benim 14 dersten 1 ders seçtiğimi ve yanlızca 1 dersten sınava gireceğimi söylediler ve sınav girişimde 1 ders görünüyor 35 kredi olmadan sistem kabul etmiyordu zaten. O dersten de girmemeyi düşünüyorum. İtiraz etsem yardımcı olurlar mı ? Bilmiyorum.. Bu sene mezun olmayı pilanlıyordum. Lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor.. ? Teşekkürler…

 15. Merhabalar… ilettiğim konu hakkında bilgi verebilir misiniz. 3. Sınavda mezun olamıyorum yazdıklarımı okumadınız sanırım 14 dersim zorunlu olan var itiraz etsem yeri olur mu bilmek isterim konu farklı 14 zorunlu ders dururken 1 dersten 35 kredi dolması gerekirken 6 krediyi sistem nasıl kabul eder anlamıyorum.

 16. Slm
  Ben açık öğretim lise öğrencisiyim
  Dün ve bugün yani 18.03.2017 ve 19.03.2017 de 3 oturumda olacak sınavım vardı fakat dün gittiğimde yer yetersizliği nedeniyle tek güne aktarıldığı söylendi. Bugün ise gittiğimde sınavınız dün müş bugün ayın 19 u dendi!
  Çıldırmamak içten değil! Tek nadur ben değilmişim her geleni çevirmişler ne yapmam gerek lütfen destek :((

 17. Girdigim sinavda matematik,ve 2 ders kitapcigi baskisi yoktu ,muaf tutulmak icin dilekce yazmam gerekli dediler ,dilekceyi kime yazmaliyim.

 18. Allah bizleri bu acik liseden kurtarsin.nasil sistem nasil hesaplamadir. 6 dersten 40 puan vermişler..nolur sanki geçirseniz.okadar calistimdi… illa uğraştircaklar para alicaklar.

CEVAP VER