Bu seneki YGS sınavına girebilirmiyim?

6
663 views

blankSiz Sordunuz: Açık Öğretim Lisesinde 148 kredi topladım. Bu seneki YGS sınavına girebilme ihtimalim nedir?

Biz Cevapladık: Evet YGS sınavına girebilirsiniz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavı müracaat tarihleri arasında Açık Öğretim lisesinde öğrencilik durumu aktif veya donuk olan öğrencilerden;

  • 17 yaşını doldurmamış olanlardan dönemi 7 ve üzeri,
  • 17 yaşını doldurmuş,18 den gün almış olanlardan dönemi 6 ve üzeri, Olanlar aşağıda verilen mezuniyet şartlarını tamamlayabilecek durumda iseler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaat edebilirler.

2. Herhangi bir nedenle kayıtları kabul edilmeyen veya mezun olamayan öğrencilerin Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sınavına müracaatlarındaki sorumluluk tamamen kendine aittir.

6 YORUMLAR

  1. dönemim 5 aölde okuduğm toplam dönem 7 puanım temmuz ayındaki sınavdan sonra 114 civarında olacak fakat dönemimin 5 olması sorun çıkarır mı bu kafama çok takıldı o yüzden dershaneye yazılamadım korkudan 2013 temmuzdada mezun olmaya hak kazanabiliyorum zorunlu derslerim 8 tane kalıyor ve 2013 yılında ygs ye başvuru yapabilir miyimmmm lütfeeen yardım edinnnn 🙁

  2. Merhaba ygs den 173 puan aldım aöf iktisat yada işetme istiyorum 21 kredim kaldı bu sene mezunum inş. açık lise mezunu olmam yerleştirmelerde olumsuz bir durum mu aöf e yerleşebili miyim ?

CEVAP VER