Sınav İli Nüfusa Bağlı Olduğu İl midir?

30
4.909 views

blankSiz Sordunuz: Nüfüsa kayıtlı olduğumuz Şehirde sınava girmek zorundamıyız?  Başka bir İlde sınava girebilirmiyim?

Biz Cevapladık: Açık Lise Öğrencileri kaydın yaptırdıktan yada kaydını yanilettikten sonra, Öğrenci girişinden kendi sayfasına girerek, Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi seçeneğinden sınava gireceği bölgeyi seçerek belirleyebilir.

30 YORUMLAR

   • Merhaba kardeşim karabükte oturuyor eşi nedeniyle kahır yenilemeyi karabükten yapabilir mi orada halk eğitim merkezinden kayıt yenileme yapabilir mi

    • Kayıt yenileme ücreti 50 TL olup kayıt yenileyecek ve yeni (ilk) kayıt yaptıracak öğrencilerin bu ücreti anlaşmalı bankalara ( T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası) yatırması gerekmektedir.
     Adaylar bankalara gitmeden ev, iş yeri veya mobil cihazlardan sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayabilecek. 3. dönem yeni kayıt/kayıt yenileme Sınav ücretini, “http://odeme.meb.gov.tr” adresinden yatırılabilirsiniz.

 1. lise son sınıfa kadar örgün öğretım okudum lıse son sınıfta alan dersını veremedıgımden dıplomamı alamasıtım.açıköğretim lisesine başvurdum tek sınavda verdım ve diplomamı aldım 2003.2012 ygs sınavına gırdım ve ygs 3 den 260 aldım,lys ye gırmek ıstemıyorum bunun için herhangi birşey yapmam gerekiyormu.açıköğretim lise puanı ne olarak eklenıcek.lysye gırmiycem diye bir yere basvurucakmıyım kısa surede cvp yazarsanız sevınırım 30 nısanda son basvuru,KIBRISTA oturmaktayım.

  • LYS girmek istemiyorsanız LYS başvurusu yapmazsınız. YGS puanlarına ayrıca ek puan eklenmez. Sadece LYS sınavlarına girenlerin ham puanlarına ek puan
   eklenir.

 2. sayin admin benim ikametgah kastamonuda ve sinava hep burda giriyorum ama 28 temmuz sinavinda istanbulda olmam gerekiyor sinava girebilmek icin sadece siteden sinav yerini degistirmem yeterli olurmu yoksa ikametgahi istanbula mi almam gerekiyor lutfen yardimci olurmusunuz?

  • Mazereti nedeniyle sınav bölgesi dışında bulunanlardan, mazeretlerini belgelendirerek il/ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğü Sınav Yürütme Kuruluna başvuran ve mazeretleri bu kurul tarafından uygun görülen öğrenciler ile ceza evinden tahliye olan öğrenciler (herhangi bir şart aranmaksızın) yedek salonda sınava alınacaktır.

 3. Merhaba ben şuan Antalya da yım şehir değişikliği yapacağım kayıt yenilemeyi gittiğim şehirde yapmam mümkün mü ? Yani yapmam gereken nedir ?

 4. meraba ben şubatın 6 sına askere gidiyorum acemi birliğim manisa ve ben ordan mayıs sınav tarihinden 20 gün önce başka biyere gönderecekler nere ye gideceğim bellisiz ben nasıl sınava girecem bilemiyorum sonra giremem mi acaba yardımlarınızı bekliyorum

 5. mrb ben ygs sınavına batmanda gireceğim lys sınavında ise antalyada olacağım aceba lys sınavını antalyada girmem mümkün mü ? ltfn yardımcı olun …

 6. Merhabalar ben açık öğretime kayıt yaptırmak istiyorum ancak hazirandaymış sınav istanbuldan kayıdımı yaptıracağım haziranda istanbulda olamıyacağımdan dolayı başka bir ilde ığdırda sınava girebilirmiyim ? yardımcı olursanız memnun olurum Saygılarımla

  • 2. dönem sınavı 06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Mazeretinizi belgelendirmek şartıyla yedek salonda sınava girebilirsiniz.

CEVAP VER