MAÖL YGS Alan ve Dal Kodları

16
3.267 views

ÖSYM YGS başvurusunda kullanılacak MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi okulunda okutulan Alan isimleri ve YGS Alan kodları

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ALAN İSİMLERİ ALAN KODU
AHŞAP TEKNOLOJİSİ ALANI 4134
AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ ALANI 4856
BAHÇECİLİK ALANI 4161
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI 4176
BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK ALANI 3229
ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI 1292
DENİZCİLİK ALANI 4746
EĞLENCE HİZMETLERİ ALANI 4223
EL SANATLARI TEKNOLOJİSİ ALANI 1547
ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI 4238
GIDA TEKNOLOJİSİ ALANI 3455
GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ ALANI 4265
GRAFİK VE FOTOĞRAF ALANI 4271
GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ ALANI 4286
HARİTA-TAPU-KADASTRO ALANI 4862
HASTA VE YAŞLI HİZMETLERİ ALANI 4306
İMAM HATİP ALANI 2844
İNŞAAT TEKNOLOJİSİ ALANI 4312
KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI 4327
KONAKLAMA VE  SEYAHAT  HİZMETLERİ  ALANI 4348
KUYUMCULUK TEKNOLOJİSİ ALANI 4003
MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI 4369
MATBAA ALANI 2012
METAL TEKNOLOJİSİ ALANI 4375
METALURJİ ALANI 2054
MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ ALANI 4381
MUHASEBE VE FİNANSMAN ALANI 4396
PAZARLAMA VE PERAKENDE ALANI 4422
SANAT VE TASARIM ALANI 4443
TEKSTİL TEKNOLOJİSİ ALANI 4479
TESİSAT TEKNOLOJİSİ  VE İKLİMLENDİRME ALANI 4485
YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI 4113

Listede olmayan Alan ve dalları ÖSYM klavuzunun 33-50 sayfaları arasındaki tablolarda bulabilirsiniz. 2012 ÖSYM klavuzuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

16 YORUMLAR

  1. ben açık öğretim lisesine kayıtlıyım fakat alanımda alan yok yazıyor yanılmıyorsam benim bölümüm mesleki lise oluyor Benim sormak istediğim şey ise ben mesela mesleki liseden unv sınavlarına girdiğim zaman puanlama nasıl olacak yani bana avantaj olarak benim için uygun olanı nedir fen bilimlerini türkçe matematiğin vb açıkögretim deki avantajları nedir ben mesela gemi mühendisliği okumak istiyorum diyelim ünv.tede hangi bölüm benim için daha avantajlı olur.

  2. Ben mesleki açık öğretim lisesi imam hatip alanında okumaktayım.Mayıs sınavları itibariyle 8. dönemi ve zorunlu derslerimi tamamlamış olacağım.Ancak yüz yüze eğitimde ek dönem olmadığı için onda 8. dönem ancak 2013 de tamamlanıyor.Bu yüzden ösym başvurusu yapamayacağım söylendi ve yapmadım.Örgün imam hatip liselerinde ilahiyat bölümü seçildiğinde diploma notundan alınan ek puan haricinde bir de alanımız olan bir bölümü seçtiğimiz için ayrıca bir ek puan daha veriliyormuş.Aynı şey bizim için de geçerli mi ve bu puan neye göre belirlenip ne kadar oluyor.Ve son sorum okul birincisi kontenjanları oluyor bizde böyle bir şey mümkün mü eğer mümkünse sadece birlkte okuduğumuz okuldaki örgün ve açık öğretimdeki öğrencileri mi kapsıyor yoksa daha genel bir durum mu var.( Biliyorum çok karmaşık sorular sordum belki de kendimi ifade edemedim ama maöl le ilgili çok yetkili kişilerin bile bilgisi sınırlı ne sorduğumuzu bile tam olarak anlamıyorlar.İnşallah size derdimizi anlatabilmişizdir.Şimdiden çok teşekkürler)

  3. ben acık lise deyım okulun bıtmesıne 50 kıredi kaldı fakat ben hasta we yaslı bolumune gecmek istıyorum . eger hasta ve yaslı bolumune gecersem üniwersiteye gırıs sınawında sınawsız gecıs hakkım warmı warsa eger nerelerı tercıh edebılırım bu konuda bılgınız warsa bılgılendırırsenız sevınırım

  4. açık liseyi okumakmı avantajlı yoksa meslek lisesini okumakmı aöl ye 2. dönem kayıt yaptırdım ben ağustos ayındada geçiş düşünüyorum onu öğrencektim lütfen yardımcı olun

  5. merhaba hocam,ben anadolu meslek lisesi tekstil teknolojisi 2.sınıf 2.dönem terkim,ama hazırlık bölümüde okudum ve 1.sınıfta tekrar ettim.açıköğretime kayıt olduğumda 2.sınıf 2.dönemden mi başlıycam yoksa 1.sınıftan mı.eğer 1. sınıftan başlarsam 3 yıl mı okuycam ilginize teşekkürler..

  6. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim çoçuk gelişimi mezunuyum kpssden tercih yapacağım ama kpss./2 den tercih hakkım var ondanda benim bölüm yok ya da varda farkında ı değilim bilmiyorum terciimi yapamıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  7. yardımcı olursanız sevinirim ben elektrik elektronik teknolojısı alanı otomasyon sistemleri dalı okudum. bazı mtok bolumlerınde (imalat muh. otomotiv muh.) gibi buraya gırebılecek dallarda endustrıyel otomasyon sıstemlerı (elektronık) yazıyor ben bu bolumlerı tercıh edebılırmıyım..

CEVAP VER