Eski Öğrenciyim Kredilerim Nasıl Aktarılır?

5
794 views

Siz Sordunuz: Ben 96 yılında Lise Son sınıfta okulumu bıraktım. Bizim zamanımızda 210 kredi ile mezun olabiliyorduk. Ben 6 dönemide okumuştum. Son dönem ise 3 dersimi geçemedim. Bunları verme imkanım olan yaz okulunada devam etmedim. Yalnızca 7 kredi yüzünden de mezun olamadım dolayısıyla. Şimdi sorum şu ben Mesleki Açık Öğretim Lisesi`ne başvurduğumda bu 203 kredimi nasıl değerlendirecekler ? Meslek lisesinde okurken kazandığım 203 kredinin 134 ü meslek derslerine ait. Ve de mezun olmak için yüz yüze eğitim almak zorunda olacakmıyım?

Biz Cevapladık: Mesleki Açık Öğretim Lisesinde kayıt olacağınız Alan ve seçeceğiniz dala göre yapılacak kredi aktarımı sonrası, eğer yüz yüze eğitimden aldığınız eksik alan krediniz varsa yüz yüze eğitim almak zorundasınız. Yüz yüze eğitimden aldığınız alan kredinizi 130 krediye, Uzaktan eğitimden aldığınız krediyi (ortak ve seçmeli dersler) 110 krediye toplamda ise 240 krediye tamamladığınızda mezun olursunuz.

5 YORUMLAR

  1. ben lise son senemde bıraktam sonra açık liseye kayıt oldum sınava girdim eski almış olduğum yada kaç krediye ihtiyaç olduğunu sistemden görebilirmiyim

  2. 2013 De Yapılıcak an Sınavlarda , 1.dönem 2 . Donem Ve 3. Donem Sınavlarında Basarılı Olursa Yüksek Notar Alarak 192 Ye Tamamlaya Bilirimiyim Kredimi Fakat Suan Kredim 41 Bir Senede 192 Ye Tamamlama Şansım Varmı Acaba ? .

  3. Ben açık lise yüz yüze eğitim görüyorum 3. Sınıfa gidiyorum ancak benim ortak-secmeli derslerimin kredisi cok az banada bi arkadas dediki aga gördüğün yüz yüze egitimde aldığın kredi ortak-secmeli derslerin kredisine aktarıliyor dedi acaba doğrumu ?

CEVAP VER