2012 – 2013 Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme Tarihleri

47
20.306 views

blankAÖL – Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri 17 – 28 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Not: 3. Dönem kayıt yenileme tarihlerinde bir değişiklik olduğu taktirde bu değişiklik sitemizde Duyurular başlığı altında yayınlanacaktır.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenilemede öğrenciler aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmış üç adımı uygularlar.

1.Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini yatırınız.

AÖL Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her dönem belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2012 yılında bir dönem için Kayıt Yenileme katılım bedeli 25 TL‘dir. Bu bedelin;

20 TL‘sini Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek “Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü” hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

5 TL‘sini ise kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Genel Lise Müdürlüğü” ile “Anadolu Lisesi Müdürlüğü” okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

Kayıt yenileyecek öğrencilerin, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıt yenileme işlemi , sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır!!!

2. Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Kayıt yenileme ücretine ait banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki  Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  Lise ve Anadolu Liseleri veya Halk Eğitim Merkezlerine gidiniz.

3. Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki ayrıntılı video anlatımı için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar;

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler,

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır

Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)

Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup ta 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren kayıt yenileyecek tüm öğrenciler alansız (alan yok) sisteme tabi olacaktır.

 

47 YORUMLAR

 1. ben 2012 yılanda hiç sınava girmedim şu anda öğrençi durumum donuk kayıt yenileme işlemimi yapmam gerekiyor bunu nasıl yapıcam bana yardımcı olurmusunuz lutfen.

 2. mrhba ben cok iyi bir anadolu lisesindeyim su an 12. sınifim ve derslerime devam ediyorum ancak 3.donem acik lise kayitlarna basvurmayi dusunuyorum obp puanimi artrmak icin bole bir sey mumkun mu cunku 3.donem kayit baslangici orgun ogretimin bitis tarihlerine denk geliyor. Ayrica 3 yilin not ortalamasi 85 krediyi gectysem direk mezun olabliyor muyum? Şimdiden teşekkurler.

 3. Ben tasdiknameli bir öğrenciyim. mesleki açık öğretim lisesinde yüzyüze eğitim alıyorum. 1. dönem yeni kayıt yaptım. 2. dönemde kayıt yapmam gerekiyor mu?

  • 2. dönem kayıt yenilemeniz gerekir. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri, 04 Mart – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 4. ya benim bi,r sorum vardı diyelim açık liseyi bitirdim ve mezun oldum …sonra normal liseden okuyanlar gibi bende istedigim meslegi seçebilirmiyim mesela ögretmenlik gibi

 5. mrhba benim size bir sorum var simdi ben bu sene açık öğretime yazıldım yeni yazıldığım icin pek bi konuyla ilgili oyle cok bilgim yoktu. kayıt olurken alan seçmedim alansızım 9 ders seçtim 18. kredilik ders seçtim 1. dönem sınava girdim 12. kredi aldım 3 dersten geçemedim çünkü evde çalimak zor ama keyıt yenilemede mesleki açık öğretime geçmek istiyom ama bu konu hakkında hiç bilgim yok beni bu konu kakkıda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden çok teşekkürlerrrrrrr……

 6. Ikinci dönem kayıt yenilemeyi kaçırdık kardeşim yaptıracakta lise 1 için nasıl yapcaz acaba üçüncü kayıtı mi bekleyeceğiz seneye mi yapılacak normal lise gibi

  • Kaçırmadınız. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem kayıt yenileme işlemleri, 04 Mart – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 7. ben şuan imam hatip lisesindeyim bu dönem okula daha gitmek istemiyorum seneye açıköretime geçmek istiyorum.Seneye 12den devam mi etcem öyle diyolar devam ediliyormuş.kurandan kalcam seneye onu da vermek zorundamıyım kredi doldurması zor olur mu seneye daha mı çok ugraşmak gerekir kaldıgım dersleri illa vermem gerekiyormu ya

 8. 2000 yilinda acik liseye kayit olumustum.Daha sonra bir kac kez sinavlara girdim.2002 den itibaren sinavlara girmedim.Sanirim su an silik durumdayim.Mevcutda 82 kiredim bulunuyor.Tekrardan ogrenimime devam edip liseyi bitirmek istiyorum.Hayatta hicbir sey icin gec olmadigini dusunuyorum.Hocam bana bi akil verirmisiniz.Sirasiyla ne yapmam gerikiyor?en kisa surede liseyi nasil bitire bilirim?3 doneme kayit yaptirabilirmiyim?Kayit yaptirabilirsem sinavlara nasil hazirlana bilirim?Bu sorularin cevaplarina gercekten cok ihtiyacim var!Yardimci olabilirseniz beni cok mutlu edersiniz.Simdiden cik tesekkur ediyorum.

  • Girebilirsiniz.
   20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 9. Merhaba, ben ortaokul mezunuyum liseye kayıt için 3. dönem kayıt tarihleri arasında ilk kaydımı yaptırabilirmiyim yoksa eylül ekim dönemini beklemek zorundamıyım

 10. merhaba.. 23.07.1995 doğumluyum üniversiteye hazırlanıyorum 2 dönemdir sınava giriyorum. 2. dönemin ortak derslerinden birini verememekten korkuyorum.bir yandan da üniversite sınavlarım var haziranda.eğer o korktuğum ortak dersimi veremezsem 3. döneme sınava girme hakkım doğar mı ? yoksa ygs-lys yi kazandığım halde ortak dersimi veremediğimden mezun durumunda olmadığım için üniversiteye kayıt yaptırma hakkım yanar mı ?

  • 3. Dönem sınavına girebilirsiniz. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı III. dönem kayıt yenileme işlemleri 17-28 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

 11. sayın admin ben 1996 lıyım 18 gün almam 4 ay var 4 ay yüzünden . dönem sınavlarına giremiyorum ama kayıt yenilemem gerekirmi ve kayıt yenilesem sınava girebilitrmiyim benim bildigim 6 dönem girme hakkımız vardı ama???

  • 20-21 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizden gün almış (19 Temmuz 1996 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

 12. son tarihi 28 hazıran olan kaydımı yaptıramadım sıstemde problem oldugu için ben bu sınava gıremeyecekmıyım bu benım son sınavım o
  acaktı :::(

  • Kaydını yeniletmeyenler sınava giremezler…
   Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem sınav süreci başlamış olup, sınava katılabilecek öğrencilerin bilgileri ilgili birime teslim edilmiştir. Kayıt yenileme süresinde ücretini bankaya ödemiş ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kaydını yeniletmeyen veya kaydını yenilettiği halde sınavına gireceği dersleri seçmeyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri ve sınavına girecekleri dersleri sistem tarafından atanmıştır.
   Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 29 Haziran 2013 tarihinden itibaren kayıt yenileme, sınav yeri değişikliği ve ders seçme/değiştirme işlemleri yapılamamaktadır.
   Öğrencilerin kayıt yenileme, ders seçme veya seçilen dersin iptal edilmesi için irtibat bürolarını, Açık Öğretim Lisesi ve Alo 147’yi aramamaları rica olunur.

 13. iyi günler ben 3. dönem kayıt yenileme tarihini kaçırdım cenazemiz vardı bu süreyi uzatabilme şansınız varmı lütfen bir günde olsa uzatın :(((

  • Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem sınav süreci başlamış olup, sınava katılabilecek öğrencilerin bilgileri ilgili birime teslim edilmiştir. Kayıt yenileme süresinde ücretini bankaya ödemiş ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kaydını yeniletmeyen veya kaydını yenilettiği halde sınavına gireceği dersleri seçmeyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri ve sınavına girecekleri dersleri sistem tarafından atanmıştır.
   Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 29 Haziran 2013 tarihinden itibaren kayıt yenileme, sınav yeri değişikliği ve ders seçme/değiştirme işlemleri yapılamamaktadır.
   Öğrencilerin kayıt yenileme, ders seçme veya seçilen dersin iptal edilmesi için irtibat bürolarını, Açık Öğretim Lisesi ve Alo 147’yi aramamaları rica olunur.

 14. Ya neden sürekli internet sitesindeki program değişiyor sınavlar 20 Haziran’da açıklandı 17 değil.Ayrıca şu kayıt yenileme 1 hafta uzatılsın her sınavda uzatılıyor lütfen ya

 15. 3.donem kayıt yenıleme tarıhınden haberım yoktu bu sene okula yuzyuze egıtme bazı nedenlerden dolayı katılamadım daha bu sene kayıtoldum acıkogretıme acaba kayıt yenıleme yapmadım dıe kaydım sılınırmı ??

 16. Ben 3.donem kayit yaptiramadim ve bidaha ki kayit tarihinin ne zaman oldugunuda bilmiyorum agustos ayinda var dediler ama kacinda oldugu hakkinda bilgilendirirseniz cok sevinirim

CEVAP VER