2012 – 2013 Öğretim Yılı 2. Dönem Kayıt Yenileme Tarihleri

43
23.758 views

blankAÖL – Açık Öğretim Lisesi ve MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi  2. dönem kayıt yenileme işlemleri  4 Mart – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. 3. Dönem kayıt yenileme tarihleri için buraya tıklayınız.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenilemede öğrenciler aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmış üç adımı uygularlar.


 1.Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini yatırınız.

AÖL Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her dönem belirlenen Kayıt Yenileme ücretini ödemek zorundadır. 2012 yılında bir dönem için Kayıt Yenileme katılım bedeli 25 TL‘dir. Bu bedelin;

20 TL‘sini Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası,  veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek “Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü” hesabına , ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

5 TL‘sini ise kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Genel Lise Müdürlüğü” ile “Anadolu Lisesi Müdürlüğü” okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

Kayıt yenileyecek öğrencilerin, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıt yenileme işlemi , sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır!!!

2. Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

Kayıt yenileme ücretine ait banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki  Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  Lise ve Anadolu Liseleri veya Halk Eğitim Merkezlerine gidiniz.

3. Derslerinizi seçiniz.

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki ayrıntılı video anlatımı için buraya tıklayınız.

Kayıt Yenileme Döneminde Kimler Kayıt Yenileme İşlemini Yaptırmalı?

İçinde bulunulan dönem itibariyle Açık Öğretim Lisesinde öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik  durumdaki öğrenciler kayıt yenileyebilirler.

Kimlerden Kayıt Yenileme Ücreti Alınmaz?

a) 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede  şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

b) Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile şehit düşenlerin eş ve çocuklarından,

c) İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar;

d) Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler,

Yukarıdaki  şartlardan birini taşıyan öğrenciler durumlarını belgelendirmek  şartıyla diploma harcı dışında, yeni kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır

Söz konusu belgelerin iki adet fotokopisi aslıdır gibi yapılarak bir tanesi öğrenci dosyasına  konulacak diğeri de istenildiğinde Açık Öğretim lisesine gönderilmek üzere muhafaza edecektir. (şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarından evlenenler katılım bedeli muafiyetinden yararlanamaz.)

Not: Yeni Kayıt katılım bedelleri her yıl Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce belirlenir. Katılım bedelleri Açık Öğretim Lisesi ve kayıt yaptırılan İrtibat Bürosu  hesabına ayrı ayrı yatırılır.

DİKKAT: Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup ta 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren kayıt yenileyecek tüm öğrenciler alansız (alan yok) sisteme tabi olacaktır.

 

43 YORUMLAR

 1. lise 3 muhasebe oqrencisiyim başıma bıçaklı saldırı olayı geldı okula gıtmem ımkansız hayati tehlikem war . 19.12.2012 tarihli gün sonrasından açık ögretime yazılıp bölümümü okuyabilir miyim lutfen acıl cevap yazın cok zor durumdayım . .

 2. slm hocam ben 7 dönem imam hatip okuyorum ingilizce derslerim kaldı hepsi biti nasıl nezun olabilirim.yabancı dili başarmak zorundayım vaya muaf o şekildede çok sürüyo.lütfen cevap yazın

 3. slm hocam açık öğretim okuyorum kredilerim dolmak üzere fakat kalan derslerim geometri vb . ben sözelciyim nasıl sözel ders secebilirim acilcevap yazabilirmisiniz?

 4. ben lıseyı 3 yıl okudum son bır yılım vaRDI ama duz lıse okudum acık ogretımden meslek lısesı mezunu olabılır mıyım

 5. bu konuda bana yardımcı olabılır mısnız yanı ben mesela cocuk gelısımı bolumunu ıstıyorum bunun ıcın ne yapmam gerek yardımınız ıcın sımdıden tesekkur edrm

 6. merhaba,açık öğretim lisesine kayıt yaptırdım bi kaç dönem sonra mesleki acık liseye geçiş yaptım benim kalfalık belgem var belgeyide verince bazı derslerden,mesleki derslerinden muaf oluyormuşum ilk başta kayıtta kimse sormadı bilmiyordum mesleki liseye geçince sordular denediler tekrar sisteme girmeyi olmuyor dediler doğrumudur? teşekkürler.

 7. 2001 yılından önce kayıt yaptırmıştım şu anda silik durumundayım.Tekrardan tc kimlik no aktifleştirip kayıt yaptırıcam fakat cocuk gelişimi istiyorum,bir önceki kaydım düz lise,kayıt silik olduğundan istediğim alanı seçe bilicemmi,birde yeni kayıt nezaman yaptıra bilirim.yardımcı olabilirseniz sevinirim tşk.

 8. Ben açıköğretim düz lise okuyorum şuan kredim 189 en son sınavla birlik mezuniyet aşamasındayım meslek lisesine geçebilirmiyim acaba

 9. meslek lisesi lise2,sıfın 1, döneminden terkim ve 71 kredim var alan kredim toplam kaç kredi almam gerekiyo ve kaç krediyle mezun olabilirm

 10. merhaba ben aol ye yeni kayıt yaptırdım alan yok yazıyor meslek lisesine geçiş yaptırabilirmiyim birde alan bölümünden hangisini seçmeliyim ileriye dönük okumayı düşünüyorum

 11. ben açık öğretim lisesi birinci sınıfdayım 14 dersin 11 den geçtim kalan 3 dersi ikinci dönem dersleriyle birlikte verebilrmiyim

 12. merhaba hocam ben 9. sınıfı normal lisede okudum 10 . sınıfa gectım ve okula devam etmedım açık ögretim lisesine kayıt oldum şimdi ben lise 2 okumuş oluyorum dimi ve açık ögretim düz lisesinden meslege geçiş yapmak istiyorum 50 kredim var meslekten hangı alan ve bölümler var istedigim bölüme geçiş yapabılırmıyım hangi tarihte meslege geciş yapabılırım ne yapmam lazım bırde ders secme konusunda bılgı verırsenız bu konularda hıç bılgım yok hocam benı bılgılendırırsenız sevınırım …..

 13. slm bize kayıt yenileme ücreti 60tl olduğu söylenildi ben meslek açık öğretim okuyorum kayıt yenileme parası ne kadar bana yardımcı olurmusunuz.

  • Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 20.00TL.’si Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının ( Halk Bankası havale ücreti almaktadır) herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Açıköğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı aracılığı ile yatırılacak. İkinci kısım olan 5,00TL ise kaydını yaptıracağı Okul/Kurumun okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.
   2012-2013 öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında yüz yüze eğitime devam eden imam hatip lisesi öğrencileri 20,00 TL diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler 35,00 TL. her dönem için temrinlik ücreti öderler. Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.

  • Açık Öğretim Lisesi’nde durumu SİLİK olup, en az iki dönem KAYIT YENİLEME yaptırmayan öğrencilerin AKTİF olabilmesi için yaptırdığı kayıt işlemine denir.

 14. Ben 2013 Mayıs ayı sınavlarıyla mezun oldum( henüz diploma almadım) acaba bnm de kayıt yenileme yapmam gerekiyormu . Diplomayı alıncaya kadar bu süre zarfında bnm sistemle alakalı birşey yapmam gerekiyormu bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden tesekkurler:))

CEVAP VER