Açık Lise Aktif Olma Tarihi?

66
11.956 views

Siz Sordunuz:  AÖL Açık Liseye kayıt oldum. Ancak durumum hala ön kayıt öğrencisi olarak görünüyor. Durumumu nasıl aktif hale getirebilirim ve ne zaman aktif olacağım?

Biz Cevapladık:  Durumunuz kendiniz aktif hale getiremezsiniz. Kayıt evraklarınız AÖL müdürlüğü tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından durumunuz aktif hale getirilecektir. Bu süreç yaklaşık 1 ay sürmektedir.

66 YORUMLAR

  • Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılı üçüncü dönem sınav süreci başlamış olup, sınava katılabilecek öğrencilerin bilgileri ilgili birime teslim edilmiştir. Kayıt yenileme süresinde ücretini bankaya ödemiş ancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kaydını yeniletmeyen veya kaydını yenilettiği halde sınavına gireceği dersleri seçmeyen öğrencilerin kayıt yenilemeleri ve sınavına girecekleri dersleri sistem tarafından atanmıştır.
   Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 29 Haziran 2013 tarihinden itibaren kayıt yenileme, sınav yeri değişikliği ve ders seçme/değiştirme işlemleri yapılamamaktadır.
   Öğrencilerin kayıt yenileme, ders seçme veya seçilen dersin iptal edilmesi için irtibat bürolarını, Açık Öğretim Lisesi ve Alo 147’yi aramamaları rica olunur.

 1. iyi günler ben 1 ay önce kaydımı yaptırdım ama hala ders seçemiyorum öğrenci girişinde çıkıyor ama durumunuz uygun değil diyor ne yapmam gerekir

 2. Mrb ben 16.09.2013 te yeni kayit yaptirmistim ancak hala aktif olamadim bugunde ders seciminizi yapiniz diye bi mesaj geldi sure sikintisi cekmeyiz ins. Bu bi sorun yaratir mi ?

 3. 4 ekimde acık lıseye kayıt oldum
  Araya kurban bayramı gırdı ve ben hayla aktıf olmadım yarın son gun ne yapmam gerek on kayıt ogrencısı gozukuyorum
  Irtıbat burolarına danısabılırmıyım

 4. subatın 3 acık liseye kayıt yaptırdım ama aktif olmamışım arkadaşlarım aktif oldu ben nezaman olurum ve ders seçme işlemini nezaman yaparım,

 5. ben 24.09.2014 tarihinde açık ögretim lisesine kayıt oldum ama 02.11.2014 talrihine kadar baktım hayla ön kayıt olarak gözüküyo aktif hale gelmedi napabilirim

 6. Ben 12. Sinifa kadar geldim 12 de snfta kaldim devamszliktan ve acik ogretme gectim 2.09.2015 tarihinde kaydimi yaptim fakat yeni kayt ogrencisi yaziyor hala aktif olmadi ve bugunde ders secimi baslamis(12.10.2015) aktif olmasi icin mudurlugu beklememiz lazm anladimda
  Ders secimi suresi biterse sonra aktif olursak ders secebilir sinava girebilirmiyiz diger sorumda sinifta kaldim seneki gectigim derslerdende kredi verirlermi ?

 7. Merhabalar, 2 ay önce kaydımı yaptırmama rağmen aktif olamadım. Ders seçimleri başlayacak. Kitaplar alınması lazım ancak biz hala aktif değiliz. Ne zaman aktif olacağız. Eğer aktif hale gelmezsek sınavlara nasıl gireceğiz? Aktif olamama gibi bir şey olur mu?

 8. Nasıl yani ben bugün kayıt oldum bir ay sonra mı aktif hale gelicek yanı derslerimizi nasıl secicez peki biz kitaplarımızı nasıl alıcaz böyle birşey olabilir mi yaa !!!

 9. 19.09.2016 tarihinde kayıt yaptırdım, 15 gün sonra ders seçebileceğimi söylediler 16 dün oldu hala buton yok ders seçemiyorum öğrenci durumum ön kayıt öğrencisi olarak gözüküyor acaba ne zaman güncellenir.?

  • Yeni kayıt yaptıran öğrencilerden ‘ön kayıt öğrencisi’ durumunda olanlar ders ve kitap seçimi yapamamaktadırlar. Bu işlemi ancak ‘aktif’ duruma geldiklerinde yapabileceklerdir. Söz konusu öğrencilerin veri giriş ve ‘aktif’ duruma getirme işlemleri devam etmektedir. Öğrencilerin sistemden durumlarını takip ederek ‘aktif’ hale geldiklerinde ders ve kitap seçme işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

 10. Neden bu kadar uzun suruyor mademki kabul etmeyecekler cokmu zor tastiknameleri geri ad
  reslere postalamak diyelimki aralik ayinda ka
  bul ettiler ocakta sinav var pekiyi bir ogrenci
  bukadar kisa surede koskoca bir donem ders
  lerini nasil ogrenip basarili olur. Sinav tarihleri
  aynimi olacak yoksa gec aktif olanlar daha
  sonrami sinav yapilacak admin sorumu yanitlarsan memnun olurum.

CEVAP VER