Açık Lise Alan Seçimi Yapamıyorum?

325
58.254 views

blankSiz Sordunuz:  Açık Öğretim Lisesine AÖL ortaokul çıkışlı olarak yeni kayıt oldum. Ancak Öğrenci ekranımda alanım yok yazıyor. Alanımı değiştirmek istiyorum. Ben neden alan seçimi yapamıyorum? Açık Lise bitene kadar alansız mı okuyacağım?

Biz Cevapladık:  2010-2011 Öğretim Yılından itibaren Açık Öğretim Lisesi 9 ve 10. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere AÖL Açık Öğretim Lisesinde bulunan alanlar kaldırılmış ve Açık Öğretim Lisesi Genel Lise (Alan Yok) Haftalık Ders Çizelgesi kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. Açık Öğretim Lisesine ilkokul-ortaokul mezunu olup ilk defa kayıt olanların kayıtları Genel Lise Alansız olarak kayıt edilecek ve bu yeni kayıt olan öğrenciler Açık Öğretim Lisesi öğrenim hayatlarına alansız olarak devam edeceklerdir.

 

AÖL – Açık Öğretim Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının 1. döneminden  itibaren Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup da kayıt yenileme, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c, yaptıracak öğrencilerden toplam dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), toplam dönemi 8 ve altında olanlar ise ALANSIZ ( Alan Yok) olarak işlem yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesine 2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni kayıt yaptıracak öğrencilerden tasdikname ve öğrenim belgesine göre dönemi 9 ve üzeri olanlar ALANLI ( Fen Bilimleri, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil), dönemi 8 ve altında olanlar ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt edilecektir.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönemi itibarıyla kayıt yenileyen, silik öğrenci aktifleştirme, tasdiknameli form c ve yeni kayıt yaptırıp aktif duruma gelen öğrencilerin ALANLI/ALANYOK uygulamasına göre yukarıda belirtilen şartlara göre sistem üzerinden güncelleştirmesi Açık Öğretim Lisesi tarafından yapılacaktır.  Bu durumda olan öğrencilerden ders seçme işlemini daha önceden yapmış olanların dersleri Açık Öğretim Lisesi tarafından silinecek olup, derslerin öğrenciler tarafından tekrar seçilmesi gerekmektedir.

ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıtları yapılan öğrenciler alan değiştiremeyeceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi ALANSIZ ( Alan Yok) olarak kayıt yaptıran öğrenciler Alan Yok sistemine göre mezuniyet şartlarını tamamlamak zorundadırlar.

 

325 YORUMLAR

  1. Ben lise 1 açıköğretim yeni kayıt 2.dönem sınavına girdim 3.kayıta başlıyacağım bendede alan yok ne zaman bölüm seçebilirim birde açıköğretim lise 1 bittiğinde gelecek sene normal lise okuluna gidersem alırlarmı alırlarsa lise 2’denmi başlarım yoksa lise 1 mi

  2. Merhaba ben ders secimi yapicamda ders secimlerinde matematik fizik kimya biyoloji yok sadece 7 ortak dersim gerisi secmeli var bu konu hakkinda bilgi verir misiniz

  3. 12.sınıfta açık liseye geçtim kredim 214. Diploma puanını arttırmak için seçmeli ders almama gerek var mı ? Yoksa zorunlu derslerden yüksek puan almak yetiyor mu ?

  4. Merhaba ben lise 2 yi birakip acik öğretimden devam ettim 56 kredim vardi kayit yaptırdım alan yok yaziyo ama ben alan secmek istiyordum tekrar gittim alan secmek istiyorum dedim okuldan bi belge alacaksinz dedi şimdi unuttum ne oldugunu okula gittim müdür zaten o kuldan ciktignda o belgeyi sana verdik dedi ama ben kayit yaptigimda o belgeyi benden almistilar simdi ne yapmalıyım

  5. 47 kredi gecmisim bu dönem 8. Donemim. Bu dönem 11 ders alıyorum bu dönemin toplamı 35 kredi yapıyor daha kaç dönemde mezun olabilirim

  6. Merhaba.Ben 10.sınıfta açığa geçtim.72 kredi vermişler ve ben kendime güveniyorum kredilerde yüksek alacağıma.Sizce 2 yılda bitirebilme şansım varmı.Şuan açık lise sınavına daha hiç girip kredi almadım.ona göre diyorum.

  7. Ben şuan açık öğretim lise 1′ deyim , yeni kayıt oldum. Buradan anladığım kadarıyla soruyorum, ben lise boyunca alan seçimi yapamayacağım ve lise bittikten sonra üniversite de mi yapabileceğim ?

  8. Merhaba;bende 1.donem sinavlarina girdim 31 kredi aldim kayit yenileme tarihini kaçirdim şimdi 3.donemi bekliyorum bu döneminde bitmesi için kaç kredi daha almam gerek ?

  9. ben 11. sınıfım ve 12. sınıfa geçince açık öğretimden okumayı düşünüyorum ve ayrıca bölümümü değiştirmeyi düşünüyorum sorum şu açık öğretime geçince alan değiştirebiliyormuyuz nereden nasıl yapılıyor yks puanım neye göre hesaplanacak kafam cok karışık admin lütfen yorumumu cevaplarmısın

CEVAP VER