Açık Lise Sınav İtirazımı Nereye Yapmam Gerekir?

4
1.177 views

Siz Sordunuz:  Açık Lise sınavlarına girdim. Ancak bazı derslerin sınavlarından çok düşük puanlar aldım. Sınava itiraz etmek istiyorum. Açık Lise sınavlarına itirazımı nereye ve nasıl yapmalıyım?

Biz Cevapladık:  Açık Öğretim Lisesi AÖL sınavlarını Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Açık Lise öğrencilerinin sınav sonrasında herhangi bir nedenle yapacağı sınav itirazlara ait dilekçelerini, iş ve işlemlerin daha çabuk yapılabilmesi için Açık Öğretim Lisesi adına değil, EĞİTEK Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı adına göndermeleri gerekmektedir.
Ancak itiraz talebinin Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından kabul edilerek işleme alınabilmesi için, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde adınıza, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Beş evler Ankara şubesindeki TR690001000799054952185001 nolu banka hesabına 10 TL yatırılarak dekontun itiraz dilekçesinin ekinde gönderilmesi gerekmektedir.

Sınavlara ait itiraz dilekçenizi AÖL Açık Öğretim Lisesi adına gönderdiğiniz taktirde, ikinci bir yazışma ile AÖL Müdürlüğü tarafından Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu da size gönderilecek cevabın gecikmesine, hizmet kalitesinin düşmesine neden olacaktır.

Sınav itiraz dilekçesi için adres:

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı
Değerlendirme Şube Müdürlüğü
Ballıkpınar Mah. Gölbaşı/Ankara

 

Sonuca İtiraz Dilekçe Örneği

Soruya İtiraz Dilekçe Örneği

4 YORUMLAR

  1. 21-22 Ocak Tarihli sınavda din dersinden optik okuyucunun kararıyla kopya çekmedigim halde ikili kopya sonucunda sınav sonucum iptal edilmiştir.İtiar ettim fakat red cevabı aldım ve sadece 1 kredi yüzünden 1 yıl kaybedecegim bu yıl mezun olamayacagım için üniversite sınavınnı kazansam bile gidemeyecegim ne kadar büyük bir kayıp hem okuyalım diye bu tür egitim sistemleri kuruluyor hemde haksız yere kopya çekmedigim halde cezaladırılıyorum ben itirazımı devam ettirmek istiyorum lütfen beni yönlendirin kopya çekmedim vede sınav sonucumun iptalini kabulenmiyorum dilekçeme red cevabı aldım daha ne yapabilirim mahkemeye başvurmayı düşünüyorum 147 bildirdim MEB şikayet sayfasına yazdım Gazetelerin köşe yazarlarına gönderdim benim haksız yere 1 yılımın yenmesine müsade etmek istemiyorum lütfen bana yol gösterin teşekkürler

    • Ağustos ayında yapılacak ek sınavlara girerek mezun olabilirsiniz. Bunlara ek olarak her sene Üniversiteyi kazanan öğrenciler için yine en az 12
      kredilik bir sınav yapılıyor.

CEVAP VER